Vietnam Kamboçya Laos Singapur Turu - Yurtdışı Turları | Dostur

Vietnam Kamboçya Laos Singapur Turu

1. GÜN İSTANBUL - SİNGAPUR

Atatürk havalimanı dış hatlar terminalini Dostur kontuarı önü saat 12:00’da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Singapur Havayolları SQ 391 sefer sayılı uçuşu ile 14:25'de Singapur aktarmalı olarak Ho Chi Minh City'e hareket ediyoruz. Geceleme uçakta. 

2. GÜN SİNGAPUR - HO CHİ MİNH CİTY

Yerel saat ile 05:45’te Singapur'a varışımız,kısa bekleme süremizin ardından, uçak değiştirerek SQ 172 sefer sayılı uçak ile 09:50’de Ho Chi Minh City’ye devam ediyoruz. Saat 11:00’de eski adıyla Saigon'a varışımızı takiben, panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Yeniden Birleşme Sarayı, Notre Dame Katedrali, Posta İdaresi, Ben Thanh Market görülecek yerler arasındadır. Şık restorantları, gece kulüpleri, hareketli gece hayatı ve alışveriş imkanları ile dikkatçekiyor. Otelimize yerleşmenin ardından serbest zaman.

3. GÜN HO CHİ MİNH CİTY

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası, tropikal meyveleri ve çiçekleriyle ünlü, Vietnam'ın en güneyinde bulunan Mekong Nehri'ne yapacağımız gezi için otelden ayrılıyoruz. Mekong Deltasında pirinç tarlaları ve kırsal yaşantıyı görme imkanı bulacığımız gezimizde Nehrin kanalları arasında “Sampan” larla gezecek, yüzen pazarları ziyaret edecek ve tropik meyvelerle süslü, farklı bir öğle yemeği yiyeceğiz.

4. GÜN HO CHİ MİNH CİTY - HANOİ

Sabaherken saatte havaalanına transfer için otelden ayrılış. Saat  07:15’teVietnam Havayolları 7230 sefer sayılı uçağı ile hareket ve 09:20'de Vietnam'ınbaşkenti Hanoi'ye varıyoruz. Çin hindi Yarımadası’nın doğusunda bulunanVietnam, 331 bin kilometrekarelik bir alanda, 89 milyon insanın yaşadığı birülke. Otelimize transferimiz sırasında panoramik olarak şehri turu yapacağız.Vietnamlı'ların Ho Amca dedikleri 1969 yılında ölen Sosyalist VietnamCumhuriyeti'nin kurucusu Ho Chi Minh’in evi, Tek Kolonlu Pagoda, veLiterature Tapınağı, Quan Thanh Tapınağı, Hoan Kiem Gölü, Ngoc Son Tapınağı sonrası 3 tekerlekli bisikletle eski Hanoi'yi geziyoruz. Daha sonra Thang Long'da Kukla Şovu göreceğimiz yerler arasında yeralıyor. Gezimizin ardından otelimize dönüş ve dinlenme için serbest zaman.

5. GÜN HANOİ - HALONG BAY - HANOİ

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altına alınmış doğa mucizesi ''ejderhanın denize girdiği yer'' anlamına gelen Halong Bay’e gidiyoruz. Pirinç tarlalarının arasından yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğumuzda bölgenin kültürünü daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Varışımızda geleneksel Pan tipi Vietnam tekneleri ile 3000’den  fazla limestone'dan oluşan adacıkların bulunduğu körfezde ''Swan Islet'', ''Fighting Cock Islet'', ''Cave Of Wonders'' gibi bazılarının uzunluğu 2 km'yi bulan mağaraların arasından unutulmaz bir yolculuğa çıkıyoruz. Tosbağa Kayalığı, Kelebek Mağarası, Aslan Kayalığı, Bai Tho dağlarının yanından geçiyor, Öğle yemeğimizi bu eşsiz manzaraya karşı teknede alıyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize dönüş.

6. GÜN HANOİ - LUANG PRABANG

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası havaalaına transfer. Saat 12:45'de Vietnam havayollarının 931 sefer sayılı uçağı ile Laos’un kuzeyinde bulunan 1995’te Unesco tarafından dünya mirası sayılan, deniz seviyesinden 700 metre yüksekte dağlarla çevrili Kral Phothisarat dönemine kadar Lan Xang Krallığı’nın eski başkenti, Budistlerin Laos’da ki ana merkezi olan Luang Prabang’a yolculuk…Saat 13:45'te varış ve  Varışımızınardından panaromik şehir turu. Wat Xieng Thong Manastırı, Wat Wisun Tapınağı,Mekong Nehri ve Phousi Dağı’nda günbatımını seyrettikten sonra otelimize varış.

 

7. GÜN LUANG PRABANG

Sabah otelimizde alınan kahvaltısonrası şehrin en eski tapınağı olan Wat Sene ve Wat Xiengthong gezileri sonrası  MekongNehrinde yapılacak tekne gezisiile doğanın güzelliğine tanık olacak aynı zamanda içinde binlerce altınkaplama Budha heykelleri bulunan Pal Ou Mağarasını görme, BanXanghai’de pirinç şarabı imalathanesi ve Ban Phanomköyünde alışveriş yapma imkanı olacaktır. Turumuzun bitiminde otelimize dönüşve serbest zaman. 

8. GÜN LUANG PRABANG - SİEM REAP

Sabah otelimizde alınan kahvaltısonrası Unesco tarafından insanlık mirası olarak nitelendirilen efsane Angkor Wat Tapınakları’na evsahipliği yapan Siem Reap’e saat 13:20'de uçuş ve saat 15:20'de varışın ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

9. GÜN SİEM REAP

Sabah otelimizde alınan kahvaltısonrası, 81 hektarlık araziye kurulmuş 5 Anıtsal giriş kapısına sahip olan Kraliyet Şehri AngkorTapınakları'nı gezmeye başlıyoruz. Kimer başkenti Angkor Thom’un tam merkezinde bulunan BayonTapınak Dağı, Mitolojik Meru Dağı’nı temsil eden piramit şeklindeki Baphoun,Kutsal Saray Phimean Akas, Cüzzamlı Kral Leper terasları gezilecektir. 1200 yılönce inşa edilmiş ve uzun yıllar yağmur ormanlarının içinde saklı kalantapınaklar, dünyanın yedi harikasından biri. Güneş batımını Phnom Ba Khengtepesinde seyrettikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz,geleneksel Apsara gösterisi ve Khmer mutfağı eşliğinde yerel restaurantta. Geceleme otelimizde.

10. GÜN SİEM REAP

Sabah otelimizde alınankahvaltı sonrası Kamboçya'nın kalbini oluşturan Tonle Sap Gölü turumuzaçıkıyoruz. Tekne ile yüzer köylerde geleneksel yaşamını sürdüren bölge halkınıngünlük hayatını, suyun üzerinde yüzen okulu, yüzen basket sahaları vb. görmeimkanı bulacağız. Uzunluğu 150 km.yi aşan büyük göl Kamboçya’nın simgesi halinegelmiştir. Geceleme otelimizde.

11. GÜN SİEM REAP - SİNGAPUR

Sabah otelimizde alınankahvaltı sonrası dönüş yolculuğu için İstanbul'a hareket. Saat 10:40'da Silk Air Havayolları ile Singapur'a hareket. 14:15'te varış ve bizleri bekleyen otobüslerimiz ile panoramik Singapur şehir turu. Görülecek yerler arasında; Singapur nehri, Meclis Opera Mahkeme Binaları, Singapur'un simgesi Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında. Gezilerimizin ardından havaalanına transfer.

12. GÜN SİNGAPUR - İSTANBUL

Saat 01:50'de Singapur Havayolları'nın SQ 392 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a hareket. Saat 08:25'te varış ve turumuzun sonu.
 Tur Programını Yazdır

dostur e-bülten’e üye olun,
indirim ve fırsatlardan anında haberiniz olsun

E-Posta ve SMS yoluyla kampanyalardan haberdar olmak istiyorum. Gizlilik İlkeleri ve Üyelik sözleşmesini okudum. ONAYLIYORUM


9597

%100
Güvenli Alışveriş