Peru Bolivya Şili Turu - Yurtdışı Turları | Dostur

Peru Bolivya Şili Turu

*İstanbul-SaoPaulo // Sao Paulo -Istanbul arasında Türk Hava Yolları ile yapılacak ekonomisınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı
*LAN ,TAM  Havayolları ile ;Sao Paulo-Lima//Arequipa-Cusco//Lapaz-Uyuni//Uyuni-Calama//Santiago-Sao PauloAires// arasıyapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri
*Lüks araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanıtransferleri
*Panoramik Şehir Turları
*Lima şehir turu
*Isla Ballestas Adalar turu
*Tüm Sabah  Kahvaltıları
*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri
*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri
*Arequipa şehir turu
*Cusco şehir turu
*Macchu Pichu Tren Bileti
*Macchu Pichu Ören Yeri Gezisi
*Puno şehir turu
*Güneş Adası tekne gezisi
*Titikaka Gölü tekne gezisi
*Tiwanaku Antik kent gezisi
*Ay Vadisi ziyareti
*Uyuni Tuz Çölü turu
*Santiago de Chile şehir turu
*Rehberlik Hizmeti
*4,5 yıldızlı ve Butik Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
*Zorunlu seyahat sigortası

  • Yurtdışı Çıkış Harcı 15 TL
  • Ekstra Turlar
  • Programda Belirtilmeyen Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri 
  • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
  • Kişisel Harcamalar ve Otel Ekstraları
  • Bahşişler ve Sınır Geçiş Harçları Toplamı (Kişi Başı 200 €)

*Genel Şartlar tur programının ayrılmaz birparçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

TURUMUZDA YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELERMEVCUTTUR.

*Kalp damar hastaları, nefes darlığı olanlar,astım hastaları veya bunlar ile ilintili olarak endişeleri bulunanlar seyahatöncesi doktorlarından görüş almaları tavsiye edilir. Turda  yaşanmasıolası  zorlanma  ve rahatsızlıkların sorumluluğu misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir.Bu tarz  rahatsızlıkları mevcut olan  yolcularımızın bu programakatılmaları tavsiye edilmez.

* Dostur, organize etmiş olduğu tur içinyeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir veya diğer acentalarile birleştirebilr. Tur iptali 20 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibidurumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir ya da turücretini iade alır. Tazminat talep edemez.

*Yurt dışı turlarımızda,seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ilerezervasyon alınabilir. Dostur, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup,28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riskiolabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Dostur, budeğişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişmeriskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisive alan hizmetleri bedeli ödemezler.

* Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazıotellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatakgenellikle kanepe yada açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart biryatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır(0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).

* Tur programlarında belirtilen ekstraturlar için minimum katılımcı sayıları gerekmektedir. Bu sayılar yerel operatörya da rehber tarafından düzenlenecek olan turun maliyetlerine görebelirlenmektedir. Gerekli sayılara ulaşılamaması durumunda rehber ekstra turu(ları) iptal etme ve gerçekleştirmeme hakkına acente adına sahiptir.

* Promosyon olarak belirtilmiş olan turlarve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller) uçak biletlerinin iptal veiadesi yoktur. Diğer tüm turlarda havayolu kuralları geçerli olup, iptal, iadeve değişiklikler havayolu kuralları dahilindedir.

* Tur kalkışı öncesi itibarı ilemisafirlerimiz operasyonumuz tarafından bilgilendirme formu vasıtası ile turuntüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar / RehberBilgisi vb.) katılımcıya bildirir. Bilgilendirme formları kendisine yollanankatılımcı tarafından imzalanarak geri gönderilmelidir. Geri gönderilmediğidurumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacaksıkıntılardan Dostur sorumlu tutulamayacaktır.

* Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların sıralaması, tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+3 ve-3 gün) gibi gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı acentamıza aittir.

Önemli not: Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal,ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrıbir salonda servis edilebilir.

1. GÜN İSTANBUL - MADRİD - SANTİAGO (ŞİLİ)

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları Dostur kontuarı önünde 11:00 da buluşma. Check-in,pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra TK 1859 nolu sefer ile 13:10'da Madrid’e hareket ve yerel saat ile 16:50 de varış. Burada yapılacak aktarmadan sonra IB 6833 nolu sefer ile 23:45 de Güney Amerika Kıta'sının Pasifik Okyanusu’na sahili olan tarihi, kültürü ve şaraplarıyla ünlü And Dağları’nın vatanı Şili’nin başkenti Santiago’yahareket. Geceleme uçakta.

2. GÜN SANTİAGO DE CHİLE

Sabah yerel saat ile 09:05'de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Santiago şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir şehir turu. Turumuz esnasında Konvansiyon Merkezi, Pinochet’in Eski Sarayı, Saray Meydanı, Eski Pazar, Atatürk Meydanı ve Heykeli, San Cristobal tepesi, O’Donnell Caddesi göreceğimiz yerlerden bazıları sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz bar ve pubların bulunduğu Avenida de Suecia’ya gidip eğlenebilirler. Geceleme otelimizde.

3. GÜN SANTİAGO DE CHİLE

Sabah kahvaltısından sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük Pasifik Okyanusu kenarındaki ünlü sayfiye şehirleri ve Şili Parlamentosu’nun da bulunduğu yer olan Valparaiso ve Vina del Mar şehirleri turlarına katılabilirler. Bu tur esnasında yeryüzünde eşi benzeri olmayan ünlü tatil cenneti ve balayı adası olarak bilinen Paskalya Adaları’na ait binlerce yıl öncesinden kalmış kalıntılarıbulunduğu Fonck Müzesini, birbenzeri Zürih’te bulunan çiçeklerden yapılmış meydan saatini, devlet başkanının yazlık konutunu görecek deniz kenarındaki onlarca balık restoranından birinde lezzetli okyanus balıklarını test edebileceksiniz. Bu aktivitelerin yanında ayrıca Valparaiso’dapanoramik tepeye çıkarak otantik yalarla birlikte ünlü lama yününden yapılmış pançolardan satın alabilirsiniz. Akşam üzeri otelimize dönüş. Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ve genelde Santiago’ya gelen her turistin gittiği yemekli, eğlenceli ve müzikli ünlü Los Adobes Restaurant turuna katılabilirler.. Geceleme otelimizde.

4. GÜN LİMA (PERU)

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük lemlerinden sonra Latam Havayolları’na ait LA 600 seferi ile Peru’nun başkenti Lima’ya 09:15'de hareket ve 10:55'de varış. Havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüz ile Lima şehrini tanıtan yarım günlük panoramik tur.  Turumuz esnasında Plaza Mayor, Hükümet Binası, Belediye Binası, İspanyol Koloni döneminden kalma San Francisco ve Santo Domingo Manastırları, Larco Herrera Müzesi göreceğimiz yerler. Şehir turundan sonra otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. GÜN LİMA - CHİNCA / ICA

Sabah kahvaltıdan sonra Ica-Paracas bölgesine yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sırasında pasifik kıyıları, kum çölü rotasını takip ederek, öğle yemeği yerel bir restaurantta Chinca - Ica'ya ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.

6. GÜN PARACAS - NAZCA

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra Unesco Dünya mirasında olan çöl ve okyanusun buluştuğu bir yarım ada olan Paracas Vahşi Yaşam Koruma Milli Parkı tekne gezisi sonrası meşhur Nazca Çizgileri'ni görmek için Nazca'ya hareket.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Dört kişilik küçük uçaklarla yapılan turumuzda dev figurlerin üzerinden uçuyoruz. Tur bitiminde yerel bir restaurantta yemek yedikten sonra geceleme otelimizde.

7. GÜN NAZCA - AREQUİPA

Sabah kahvaltıdan sonra Pasifik okyanusu ve çölleri geçerek Arequipa'ya varıyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turu..Şehir turundan sonra otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde. (Akşam yemeği lokal restaurantta)

8. GÜN CUSCO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer ve uçak ile İnka Medeniyeti’nin başlangıç noktası olarak bilinen ve İnka’ların en büyük şehri Cuzco’ya varış. Otelimize transfer. Kısa bir dinlenme molasından sonra yürüyerek Koricancha Mabedi’ni (Güneş Tapınağı), İspanyol sömürge döneminden kalma Katedrali ki, bu katedral muhteşem şapel’i ve barok tarzı mihrapları ile birlikte duvarları Cuzco Güzel Sanatlar Okulu talebelerinin yaptığı harika resimler ile doludur, ve tarihi Hatunrumiyoc Caddesini dolaşacağız. Turdan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeğimizi otel dışında Peru folklorik gösterileri eşliğinde yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

9. GÜN CUSCO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Urubamba Vadisini, Kutsal Vadiyi,Cusco şehrine bakan Sacsayhuaman Kalesini,nkalar döneminden kalma nefis bir mimari ile yapılmıştır) çeşmeleri ile ünlü Tambomachay Kaplıcalarınkalar tarafından yapılmış olup bu eser İnka Medeniyeti’nin mühendislik bilgisinin ne kadar gelişmiş olduğunun en güzel örneğidir), monolitik dönemin yüksek kolonları ile süslenmiş Kenko Amfitiyatrosu göreceğimiz yerler. Dahasonra 31 km uzaklıktaki yerel bir yerleşim birimi olmak ile beraber gerçek İnka köklerinin yaşadığı, haftada sadece 3 gün açık olan, yerli halkın el işi eşyalar, meyveler,sebzeler sattığı çok renkli bir görüntü oluşturan ve bu turumuzda olmazsa olmazların arasında sayılabilecek Pisac Pazarını ziyaret edeceğiz. Burada bol bol alışveriş yapabilir, otantik eşyalar ile birlikte %100 lama yününden yapılmış atkı, panço ve benzeri şeyleri birazda pazarlık usulü oldukça ucuzaalabilirsiniz. Öğle yemeğimizi Posada diyeadlandırılan Latin Amerika tarzı Posada del Inca Yucayadlı bir handa alacağız.Yemekten sonra İnka İmparatorluğu’nun askerimimarisine mükemmel bir örnek olarak gösterilebilecek Ollantaytambo Kalesini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

10. GÜN CUSCO - MACCHU PİCCHU

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra Cusco’ya 120 km uzaklıktaki dünyaca ünlü ve bu kadar yüksek bir yere böyle bir şehrin İnka’lar tarafından neden yapıldığı hala bir sır olan Macchu Picchu’ya Vistadome adlı tren ile gideceğiz. Macchu Picchu bir İnka hisarı olup 1911 yılında Hiram Bingham adlı bir arkeolog tarafından bulunmuştur. Anlamı ise yaşlı ve genç tepe demektir. İlk önce tren ile 2.400 metre yüksekliğe çıkacağız. Tren yolculuğumuz yokuş yukarı olacağı için yaklaşık üç buçuk saat kadar sürecektir. Tren yolculuğumuz And Dağlarının Aguas Calientes (Durgun Sular) adlı durağında son bulduktan sonra bir araç vasıtası ile kayıp şehir diye adlandırılan tarihi harabeler bölümüne gideceğiz. Bu bölümü özel bir rehber aracılığı ile gezip bol bol fotoğraf çektikten sonra Cusco’da ki otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

11. GÜN TİTİCACA GÖLÜ -PUCARA - UMAYO GÖLÜ - PUNO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra dünyanın en yüksek gölü olarak bilinen Titicaca Gölünün bulunduğu yere geçeceğiz. Önce Cuzco’nun güneyinde bulunan Andahuaylillas’ı ziyaret edeceğiz. Burada bulunan 17yy. dan kalma ve o zamanın şartlarında polikromdan yapılmış freskleri ile ünlü haklı olarak 16 lı şapel adını taşıyan kiliseyi göreceğiz. Ardından sırasıyla Racchi Harabelerini ve şirin bir şehir olan Pucara şehrini ziyaret edeceğiz. Peru’nun Titicaca Gölü kenarındaki konaklayacağımız şehir olan Puno’yagelmeden önce de ayrıca Umayo Gölü kenarındaki silindir taşlardan yapılmış İnka dönemine ait mezarlığı göreceğiz. Bugün içerisinde öğle yemeğimizi yolda alacağız. Geceleme Puno’da ki otelimizde.

12. GÜN TAQUİLE ADASI - UROS ADASI

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Titicaca Gölü üzerinde katamaran tarzı bir tekne ile tam günlük bir gezinti yapacağız. Dünyada bir göl üzerinde olup da İnka kökenli değişik bir lisan konuşulan tek ada olan(Quechua Dili) Taquile Adası’nda günümüzde bile hala sosyal yapıları gereği aralarında para kullanmadan mal değiş tokuş ederek yaşayan yerli halk ile tanışacak ve dünyada eşbenzeri olmayan bir teknik ile üretilen el yapımı eşyaları göreceksiniz. Ardından gerçek sazlıktan yapılmış olan Uros Adasını ziyaret edeceğiz (dünyada tek). Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

13. GÜN COPACABANA - GÜNEŞ ADASI - LA PAZ

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Latin Amerika kökenliler’in hac vazifelerini yerine getirdikleri en önemli şehirlerden biri Copacabana’ya hareket edeceğiz. Kısa bir yolculuktan sonra katamaran tarzı bir tekne ile Titicaca Gölünün Bolivya tarafında kalan Güneş Adasına geçeceğiz. Öğle yemeğimiz teknede. Gölü kat ettikten sonra Bolivya’nın başkenti ve dünyada denizden rakım olarak en yüksek metropol olan La Paz’a (özel olmayan bir otobüs ile) hareket ve varış. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

14. GÜN LA PAZ (BOLİVYA)

Sabah kahvaltıdan sonra Tiahuanco Harabelerini ziyaret edeceğiz. Burası İsa’dan önce 400 yılında aynı adlı nehrin kenarında kurulmuş Titicaca gölünün yaklaşık 15 km kuzeyinde kalan, 4 mabedi ile birlikte yaklaşık 65 metre yüksekliğinde bir piramidin bulunduğu, ortalama 50.000 kişinin yaşadığı oldukça önemli bir şehirdir. Bu turdansonra La Paz’ı tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuzda da San Francisco Kilisesi, Plaza Murillo, Katedral, Hükümet Sarayı, Ulusal Kongre Binası, Büyücülerin Pazarı göreceğimiz yerler. Sonrasında doğa mucizesi Ay Vadisini ziyaret edeceğiz. Turdan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

15. GÜN LA PAZ - LİMA - MADRİD

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-inişlemlerinden sonra Peru Havayolları’na ait LP 566 nolusefer ile Peru’nun başkenti Lima’ya 10:35de hareket. Kısa bir uçuştan sonra 11:30 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Lima’nın en güzel bölgesi Miraflores’e transfer. Alışveriş yapmak için serbest zaman. Saat 18:00 de havaalanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerindensonra Iberia Havayolları’na ait IB 6650 noluseferi ile saat 21:05'de Madrid’e hareket. Geceleme uçakta.

16. GÜN MADRİD - İSTANBUL

Yerel saat ile 14:30 da varış ve saat 17:45'de TK 1860 sefer ile saat 17:55'de İstanbul’a hareket veyerel saat ile 22:45 de varış. Turumuzun sonu.

 Tur Programını Yazdır

dostur e-bülten’e üye olun,
indirim ve fırsatlardan anında haberiniz olsun

E-Posta ve SMS yoluyla kampanyalardan haberdar olmak istiyorum. Gizlilik İlkeleri ve Üyelik sözleşmesini okudum. ONAYLIYORUM


9597

%100
Güvenli Alışveriş