Paris Seine Nehri Turu - Yurtdışı Turları | Dostur

Paris Seine Nehri Turu

Fransa
Ülke Dil Para Birimi Saat Farkı Voltaj Telefon Kodu
Fransa Fransızca Euro UTC +1 220 + 33
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile Sabiha Gökçen - Paris - Sabiha Gökçen arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Seçilen Gemi ve kategoride 3 gece tam pansiyon konaklama
 • Sabah - Öğle - Akşam yemekleri
 • Hoşgeldin Kokteyli
 • Gala Yemeği
 • Gemideki gösteriler
 • Ücretsiz internet
 • Samsung Galaxy Tablet (Gemide kullanım için)
 • Liman vergileri
 • Programda belirtilen turlar
 • Seine nehri gece turu
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Vize Ücreti
 • Seyahat Sigortası
 • Ekstra Turlar 
 • Kişisel Harcamalar
 • Tüm İçecekler
 • Bahşiş

Gemi firması turun kalkmasına bir hafta veya daha az kalan günlerde tur programındaki limanların yerlerinde veya limanlara varış ve limanlarda kalış süreleri ile ilgili değişiklikler yapabilmektedir, hava koşulları, nehirlerin su durumu vb. gibi sebeplerle yapılacak rotayı kara yolu ile yapabilir veya otellerde konaklama gerekebilir. Bu değişikliklerden Dostur sorumlu değildir.

Kayıt aşamasında yolcuların Adı, Soyadı,Doğum tarihi, TC Kimlik Numarası, Cep Telefon Numarası, E-mail adresi,Pasaport numarası, pasaport veriliş ve geçerlilik tarihi, acil durumda iletişime geçilmesi gereken kişi isim ve telefon numarası bilgileri alınması zorunludur. Bu bilgilerin eksik kalması durumunda cruise bileti basımı gerçekleşemeyecektir.

Gemi Firması liman ve saatlerde değişiklik yapma hakkını tur süresince saklı tutar.

Gemide yemekler set menü olarak verilebiilir.

Geminin kalkması için Min Kişi Sayısı 100'dür. Bu sayıya ulaşılamadığında tur iptal olur.

Gemiye giriş esnasında her kabinde en az 1 kişinin kredi kartı ibraz etmesi gerekmektedir. Gemideki olası harcamalarınız için provizyon çekimi yapılacaktır. 

Geminin kalkış saatine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. En geç gemi kalkış saatinden 1 saat önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir.

Türk Hava Yolları Bildirimi Çok Önemli

Ortaklığımızca icra edilen tüm seferlerde Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının oluşturduğu güvenlik riski sebebiyle yolcu üzerinde, kabin bagajında, kayıtlı bagajlarda veya kargo olarak uçaklara kabul edilmeyeceğini siz değerli yolcularımıza bildiririz.

FDF

Fransa'da üç iklim tipi mevcuttur. Okyanus iklimi (batıda), akdeniz iklimi (güneyde), kara iklimi (orta kesimler ve doğuda ).

Kdv Fransa'da  %19.6  olup ve alınan ürüne göre değişir. TAX  FREE VEYA TAX REFUND amblemi olan mağazalardan ayni gün içerisinde 175.01 € veya üzerinde yapılan her alışveriş için vergi iadesi talep edebilirler. Mağazada pasaportunuzla form doldurarak alacağınız özel fatura ile birlikte ülkeden ayrılırken gümrük memuruna satın alınan eşyaları göstererek ilgili faturanın beyan edilmesi gerekmektedir. Memurun faturaları damgalamasının ardından TAX FREE bürosuna eşyanızı göstererek vergi iadesini pesin olarak alabilirsiniz veya onaylanan forma kredi kartı bilgilerinizi girer ve faturayı zarfın içerine koyarak gümrük kapsında bulunan bir posta kutusuna atarsınız. İade sizin kredi kartınıza yapılacaktır.

Restoranlarda %12 kadar bir Bahşiş genelliklehesaba dahildir. Beğenilerinizegöre % 5 -1 0 ilave bahşiş bırakabilirsiniz.

 • Louvre Müzesi
 • Notre Dame Katedrali
 • Seine Nehri
 • Eiffel Kulesi
 • Montmartre (Ressamlar Tepesi)
 • Güney Fransa Sahilleri

                

 • Şarap ve Peynir
 • Kruvasan
 • Krem Brule

1. GÜN İSTANBUL - PARİS

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Dostur Kontuarı önünde saat 09:00'da buluşma. Pasaport ve bilet işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 1819 sefer sayılı uçağı ile saat 11:20'de Fransa'nın başkenti Paris'e hareket. Yerel saat ile 13:15'de varış ve nehir gemimize transfer. Akşam ''Titi Parisien'' gecesi. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

2. GÜN PARİS

Sabah gemimizde alınan kahvaltı sonrası gemimiz ile Paris'i nehirden gezmeye başlıyoruz. Öğleden sonra Paris'i daha yakından tanımak için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

3. GÜN PARİS

Sabah gemimizde alınan kahvaltı sonrası eski Montmarte gezisi. Paris manzarasını izleyebilir, tepede bulunan Sacre Couer Bazilikasını gezebilir, ressamlara portrenizi yaptırabilirsiniz. Öğleden sonra Paris'in tadını çıkartmak için serbest zaman. Akşam gala yemeği ve konaklama gemimizde. 

4. GÜN PARİS - İSTANBUL

Sabah gemimizde alınan kahvaltı sonra çıkış işlemlerimizi yapıp gemimizden ayrılıyoruz. Havaalanına transferimiz sonrasında saat 14:10'da Türk Havayollarının TK 1820 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a hareket. Saat 19:45'de varış ve turumuzun sonu.
 Tur Programını Yazdır

TURIZM AMAÇLI SCHENGEN VİZESİ BAŞVURULARIİÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

·       Pasaport (Son 10 yılda alınmış ve ziyaret bitiştarihinden en az 3 ay daha geçerli olan pasaport aslı.Varsa eski pasaportlar,eğer eski pasaportlar kayıp ise ve kişinin daha önceden alınmış Schengen,İngiltere ve Amerika vizesi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği)

.  Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu ve İlgiliMakama veyaİlgili Konsolosluğa başlıklı dilekçe

·        Pasaportunkimlikbilgileri sayfası ile son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen, İngiltereveAmerika vizeleri sayfalarının fotokopileri

·        Son6ay içerisinde çekilmiş objektife direk bakan, yüz hatlarının tamamınınaçıkçaayırt edilmesini sağlayacak (kulaklar görünecek şekilde) arka fonu beyaz2 adetfotoğraf. Teslim edilen fotoğraflar daha önceki pasaportlarda veya 6aydanönceki vizelerde kullanılmış olmamalı. Kapalı bayanlar için saç bonesiuygungörülmektedir.

·        EvliOlanYolculardan Evlenme Cüzdan Fotokopisi ya da bu bilgileri içeren NüfusKayıtÖrneği

·        TümSchengenülkeleri için geçerli ayakta, yatarak bütün tedavi masrafları vehastalık,vefathalinde ülkeye dönüş masraflarını da kapsayan minimum 30.000 €teminatlı seyahatsigortası. Yabancı vatandaşlar için eğer ikametleri varsa 99ile başlayan kimliknumaraları; Türkiye’de oturumları yoksa pasaport numaralarısigorta poliçesindeyer alması gerekmektedir.

·        Öngörülengidişdönüş tarihlerinde uçak rezervasyonları ya da diğer ulaşım araçlarınailişkindiğer kanıtlayıcı belgeler

·        Öngörülengidişdönüş tarihlerinde otel rezervasyonları ya da seyahat planına ilişkindiğerkanıtlayıcı belgeler

·        Seyahatmasraflarınınnasıl karşılanacağını gösterir belgeler :

*Tapu, Araç Ruhsatı

*Son 3 aylıkhesaphareketlerini gösterir güncel banka hesap dökümü (bankadan kaşeli veıslakimzalı) ya da orijinal ve güncel banka hesap cüzdanı Son 3 yıliçerisindealınmış ve 30 gün kalış süresi olmayan yolculardan 6 aylık dökümistenmektedir.Her durumda Konsolosluk bankadan alınmış dökümün imzasını atanyetkilininyetkilerini içeren imza sirküleri fotokopisini istemektedir.

*Düzenligelirgösteren belgeler: Son 3 ayın maaş bordroları (imzalı ve kaşeli olmasıgerekli)

Kişi öğrenciveyaçalışmıyorsa noter onaylı taahhütname sunulmalı ve orjinaligerekmektedir.Taahhütü veren kişinin son 3 aylık imzalı kaşeli banka hesap dökümüveiçerisinde belli miktarda bakiyenin bulunması gerekmektedir.

İlave OlarakAşağıdaBelirtilen Evraklar

A –BaşvuruSahibiÇalışan İse;

·        İşverenmektubuve/veya izin onayı (imzalı kaşeli)

·        SGKişegiriş bildirgesi ve güncel SGK hizmet dökümü

B –BaşvuruSahibiŞirket Sahibi İse;

·        Şirketantetlikağıdına yazılı dilekçe

·        Bağkurdökümü

·        VergiLevhasıfotokopisi – son dönem-

·        Faaliyetbelgesifotokopisi (son 3 ay ilk kez Schengen alacaklar için orjinali)

·        TicaretSicilGazetesi fotokopisi

·        İmzaSirküleri

C –DevletDairesindeÇalışanlar ( Resmi Kurum Memur) İse;

·        İmzayetkilisitarafından imzalanmış gidiş amacını ve tarihlerini belirten ıslakimzalı dilekçe

·        Bağlıbulunduğukurumdan görev yazısı

·        Resmikurumgörev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi

·        Bağlıbulunduğukurum hizmet dökümü

D –Emekli İse;

·        Emeklimaaşınıgösterir belge imzalı kaşeli

E –Öğrenci İse;

·     ÖğrenciBelgesi(orijinal veya e devlet şifresi ile sistemden alınmış barkodlu öğrencibelgesi)

· Seyahatmasraflarınınkimin tarafından karşılanacağını gösteren noter onaylıtaahhütname vekarşılayacak kişinin son 3 aylık ıslak imzalı ve bankadan kaşeliorijinal bankahesapları

·   Başvurusahibi reşit değilse yalnız veya sadece 1 ebeveyn ya dayasal vasi ile seyahatediyorsa ki anne baba boşanmış olup vekaleti beraberindegiden ebeveyn de olsadahi gitmeyen ebeveyninden noter tasdikli muvafakatnamegerekmektedir.Ebeveynler birlikte gidiyorsa çocuk adına doldurulan başvuruformunda anne vebabanın ıslak imzası zorunludur.

·  Ebeveynlerininpasaportuna kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar, kendiadlarına pasaportalmaları gerekmektedir. 

NOT:TÜMKONSOLOSLUKLAR PARMAK İZİ UYGULAMASINA MİSAFİRLERİMİZ GELMEK ZORUNDADIR.(DAHAÖNCE PARMAK İZİ VEREN YOLCULAR HARİÇ) TÜM MİSAFİRLERİMİZİN TAM VUKUATLINÜFUSKAYIT ÖRNEĞİ ALMASI GEREKİR)

* Yurtdışı gezilerine katılabilmek için en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekliülkelerde)ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerindeDostur,aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgilikurumlarüzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesiiçin,tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksizyerinegetirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda Dostur konsolosluk vetüketiciarasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusundasadece yolgösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turuniptali yadavizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücretikonsolosluktarafından iade edilmez.*T.C. yeşil pasaportu ile seyahatedecekmisafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eskiise;pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeyekabuledilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafındanuçuşlarıgerçekleştirilemeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.Yeşilpasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi en az 6 aylıkolmakzorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)auğramışpasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrükpolisi ilesorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi veT.C.vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yenipasaporttaolması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.*18yaşından küçükmisafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadansadece biriile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polismemuruncaanne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimaliolduğundan;18yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyetgöstermelerini tavsiye ederiz.

 Vize Bilgilerini Yazdır

dostur e-bülten’e üye olun,
indirim ve fırsatlardan anında haberiniz olsun

E-Posta ve SMS yoluyla kampanyalardan haberdar olmak istiyorum. Gizlilik İlkeleri ve Üyelik sözleşmesini okudum. ONAYLIYORUM


9597

%100
Güvenli Alışveriş