Meksika Küba Turu - Yurtdışı Turları | Dostur

Meksika Küba Turu

 • Air FranceHavayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Mexico City / Havana-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm iç hat ve dış hat uçak biletleri
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Mexico City, Havana ve Trinidad'da oda kahvaltı, Cancun'da Yarım Pansiyon, Varadero'da Herşey Dahil Konaklama
 • Alan Vergileri
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Girişler
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi

 • Mexico City, Havana, Trinidad'da Öğle ve Akşam yemekleri, 
 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
 • Bahşişler (Rehber, Şoförler, Restaurantlar için Kişi Başı 125 € katılım zorunlu havaalanında rehbere verilir) 
 • Vize Ücreti ve Servis Bedeli (Küba 50 € Yeşil Pasaport sahipleri Küba vizesinden muaftır. Meksika vizesi 150 $. ABD vizesi bulunanlar veya Schengen Ülkelerinde oturma izni bulunanlara vize gerekmemektedir.)  
 • Meksika çıkış pulu (yaklaşık 30 $)

1. GÜN İSTANBUL - MEKSİKA

Atatürk Havalimanı Dış HatlarTerminali Air France kontuarı önünde saat 05:00’de buluşma. Air France Havayolları AF1391 sefer sayılı uçağı ile saat 07:15’de Paris'e uçuş saat 08:55’de varış ve AF 178 sefer sayılı uçak ilesaat 11:00’da Mexico City’ye hareket. Yerel saat ile 16:15’de Mexico City’yevarış. Otele yerleşme.

2. GÜN MEXİCO CİTY

Sabah otelde alınan kahvaltısonrası panoramik Mexico City Turu. Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biriolan Mexico City’de görülecek yerler arasında :Unesco tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkez turu, Zocalo, Paseo De La Reforma,Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Kethedrali, Chapultepec (daha çok zenginlerin yaşadığı bölge) ve Chapultepec Parkının girişinde bulunan Ulusal Antropoloji Müzesinde Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı'nı görme imkanı. Turumuzun ardından alışverişve gezme için serbest zaman. Akşam yemeği Mariachi Müzikleri eşliğinde Garibaldi Meydanında.Geceleme otelimizde.

3. GÜN MEXİCO CİTY - TEOTİHUACAN

Sabah otelde alınan kahvaltısonrası Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınan Teotihuacan Antik şehrine hareket. Şehire giderken Meksika'nın ulusal içkisi Tequila ve geleneksel içkisi Pulque degüstasyonu.Yerel  restaurantta alınacak öğle yemeği sonrası Tanrıların Yeri anlamına gelen Teotihuacan'da Yeni dünyanın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika'nın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu, Büyük Tanrı '' Tüylü Yılan'' a ithaf edilen Kelebekler Sarayı görülecek yerler arasındadır. Geziler sonrasında  Mexico City'e dönüş. Geceleme otelimizde.

4. GÜN MEXİCO CİTY - CANCUN

Sabah otelde alınan kahvaltısonrası havalimanına transfer ve Airmexico nun MX 591 sefer sayılı uçağı ilesaat  10:40 da Cancun’a hareket 13:48’devarış.Otelimize transfer ve deniz ve güneşin keyfini çıkartmanız için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5. GÜN CANCUN - CHİCHEN ITZA - XEL HA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Maya medeniyetlerinin kalıntılarını göreceğimiz turumuzda gezilecek yerler arasında Chichen Itza – Tulum– Xel Ha turu. Göreceğimiz yerler arasında; Kristof Kolomb öncesi döneminde kurulmuş İtza Maya kentidir. Dünyanın yeni 7 harikasından biri olan El Castillo (kale) adı ile 365 basamaklı Mayaların astronomi ve matematik bilgilerini ortaya koyan belirli bir sistemle inşaa edilmiş Kukulkan Piramidi, Caracol Gözlemevi, Akab Dzib, Baş Rahibin Tapınağı, Savaşçılar Tapınağı, Top Oyun Sahası. Tulum antik kenti gezileri sonrası dinlenme deniz keyfi ve eğlenceleri ile Xel-Ha turu. Akşam yemeği ve konaklama Cancun'da ki otelimizde

6. GÜN CANCUN - HAVANA

Sabah otelde alınan kahvaltısonrası havalimanına transfer. Cubana de Aviacion havayollarının CU 153 sefersayılı uçağı ile saat 14:40’da Havana’ya hareket saat 17:05’te Havana’ya varış.Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7. GÜN HAVANA

Sabah otelde alınan kahvaltısonrası panoramik Havana şehir turu. Görülecek yerler arasında; Unesco’nunkoruması altında olan Barok tarzı binaları, eski Amerikan Arabaları ile ünlüsokakları, Atatürk Büstü, İspanyollar tarafından 16. ve 17.yüzyıllar arasındainşa edilen Handicraft Sarayı, Morro Kalesi, Katedral Meydanı, Capitol DevrimMüzesi ve Devrim Meydanı. Geceleme otelimizde.

8. GÜN HAVANA - CİENFUEGOS - TRİNİDAD

Sabah otelde alınan kahvaltısonrası yaklaşık 5 saat sürecek Trinidad için yola çıkıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Cienfuegos şehrini panoramik olarak geziyoruz ve sonrasında Küba'nın en güzel şehirlerinden Trinidad'a geçiyoruz. Unesco Kültür mirası ilan edilen Trinidad; Taş döşemeli sokakları, koloni mimarisindeki yazlık konaklar ve renkli evleri, Plaza Mayor, Eski Saray göreceğimiz yerler arasında.Akşamüstü arzu eden misafirlerimiz Karayipler'in en güzel plajı olan Trinidad'a 10 km mesafede olan beyaz kum turkuaz renkli deniz için Playa Ancon'a gidebilirler.

9. GÜN TRİNİDAD - SANTA CLARA - VARADERO

Sabah otelde alınan kahvaltısonrası Varadero’ya transfer . Güzergahımızda ilk olarak Che Guvera'nın anıt mezarının ve müzesinin olduğu,  dar sokakları ile ünlü Santa Clara kenti burada yapacağımız Katedral Meydanı, Teatro La Caridad gezileri sonrası Varedero'ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize varış, akşam yemeği ve konaklama.

10. GÜN VARADERO

Sabah otelde alınan kahvaltısonrası tüm gün deniz ve güneşten yararlanma için serbest serbest zaman.Snorkellerle dalış yapabilir, katamaranlarla deniz gezisine çıkabilirsiniz.Geceleme otelimizde.

11. GÜN VARADERO

Sabah otelde alınan kahvaltısonrası tüm gün deniz ve güneşten yararlanma için serbest serbest zaman.Snorkellerle dalış yapabilir, katamaranlarla deniz gezisine çıkabilirsiniz.Geceleme otelimizde.

12. GÜN VARADERO - HAVANA - PARİS

Sabah otelde alınan kahvaltısonrası Havana’ya transfer. Saat 00:40’da Air France Havayollarının AF 945 sefer sayılı uçağı ileParis’e hareket.Geceleme uçakta.

13. GÜN PARİS - İSTANBUL

Saat 15:25'te Paris'e varış ve AF 1390 sefer sayılı uçak ile saat 18:50'de İstanbul'a hareket. Saat 23:15'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 Tur Programını Yazdır

dostur e-bülten’e üye olun,
indirim ve fırsatlardan anında haberiniz olsun

E-Posta ve SMS yoluyla kampanyalardan haberdar olmak istiyorum. Gizlilik İlkeleri ve Üyelik sözleşmesini okudum. ONAYLIYORUM


9597

%100
Güvenli Alışveriş