Mekong Nehri Turu - Yurtdışı Turları | Dostur

Mekong Nehri Turu

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Bangkok / Saygon - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Yerel havayolları ile Bangkok - Siem Reap arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 1 Gece Bangkok Oda kahvaltı konaklama
 • 2 Gece Siem Reap Konaklama 
 • 8 Gece Gemide Konaklama
 • Programda belirtilen tüm yemekler
 • Gemide Hoşgeldin Kokteyli
 • Gemide Gala Yemeği
 • Siem Reap'de 1 Gece lokal restorantta Apsala gösterisi
 • Programda belirtilen tüm ziyaretler
 • İngilizce Rehberlik Hizmetleri (Grup 20 kişi olduğu takdirde Türkçe Rehberlik)
 • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Programda belirtilmeyen tüm turlar
 • Yemeklerde ve gemide alınan tüm içecekler
 • Tüm ekstra harcamalar
 • Bangkok'ta öğle ve akşam yemekleri
 • Vize ücreti
 • Bahşişler
 • Yurtdışı Çıkış harcı
 • Seyahat Sigortası

1. GÜN İSTANBUL - BANGKOK

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Dostur kontuarı önünde saat 18:00'da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları'nın TK 064 tarifeli seferi ile saat 20:05'de Bangkok'a hareket. Geceleme uçakta.

2. GÜN BANGKOK

Sabah saat 09:25'de Bangkok'a varış. Varışımızın ardından bizleri bekleyen otobüsümüz ile panoramik Bangkok şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında; Yatan Budha, Oturan Budha, Stupalar, içerisinde masaj okulu bulunan Kraliyet Tapınağı Wat Pho, Altın Budha'nın bulunduğu Wat Traimit Tapınağı, Çin Mahallesi, Çiçek pazarı, Demokrasi Anıtı, Parlemento Binası. Gezilerimizin ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. GÜN BANGKOK - SİEM REAP

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası havaalanına transfer ve Siem Reap'e hareket. Varışımızın ardından otele yerleşme. Öğle yemeği ve sonrasında Kamboçya'lı gençlerin yaptıkları yerel el sanatlarını görmek için atölyelerine ziyaret. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN SİEM REAP

Sabah otelde alınan çok erken kahvaltıdansonra Kimer başkenti Angkor Thom’uziyaret ediyoruz. Tarihi şehrin içerisindeki BayonTapınağı'nı gördükten sonra tarihi 1186'ya uzanan II. Jayavarman'ın annesine atfedilen bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohm’ugeziyoruz. Angelina Jolie’nin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, keşfedildiği zamandan beri hiçbir restorasyon geçirmemiş olmasıyla meşhur. Bu gizemli tapınak içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölenoluşturuyor. Bu etkileyici gezinin ardından yerel bir restorana giderek öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından bir dünya harikası olan Angkor Wat’ıziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Tapınak kompleksi Pekin'deki EmperyalPalas'tan dahi daha büyük olan 81 hektarlık bir araziye kurulmuştur. Ayırt edici 5 kulesi Kamboçya Bayrağında yer almaktadır. Sanat tarihçilerinegöre Khmer sanatı ve mimarisinin en iyi örneği olan bu baş yapıttaki kuleler Meru'nın 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder.Gezi sonrası  Khmer yerel dans şovu ''Apsara'' izlemek ve akşam yemeği için yerel restorana gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz yemek sonrası gece pazarı ve barlar sokağını ziyaret edebilirler. Geceleme otelimizde.

5. GÜN SİEM REAP - TONLE SAP

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası rehberimizin bildireceği saate kadar serbest zaman. Öğle yemeğini otelimizde aldıktan sonra gemimize binmek için Phnom Krom'a transfer. Burada bizleri bekleyen gemimize binme yerleşme ve Hoşgeldin Kokteyli. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

6. GÜN TONLE SAP - KAMPONG TRALACH

Sabah gemimizde alınan kahvaltı sonrası nehirde seyirin tadını çıkartıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Kampong Chhnang'a varış. Phnom Penh'in 90 km uzağında bulunan yer Tonle Sap'ın en büyük balıkçı limanlarından bir tanesi. Bölge aynı zamanda geleneksel çömlekçilikte de çok ünlü olup ülkenin ana gelir kaynaklarından biridir. Gezimiz sonrası gemimize dönüş ve Kampong Tralach'a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

7. GÜN KAMPONG TRALACH - PHNOM PENH

Sabah gemimizde alınan kahvaltı sonrası Kampong Tralach'ı geziyoruz. Pirinç tarlalarının arasından giderek tarihi geçen yüzyılın başlarına dayanan Vihara'yı gezerken renkli duvar boyalarına hayran kalacaksınız. Gezimiz sonrası gemimize dönüş ve öğle yemeği. Sonrasında bakır ve gümüş işçiliğinde çok başarılı olan Koh Chen'i geziyoruz. Akşam saatlerinde Phnom Penh'e varış. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Arzu ederseniz ''Tuk Tuk'' adı verilen araçlar ile Phnom Penh'de gezintiye çıkabilirsiniz.

8. GÜN PHNOM PENH

Sabah gemimizde alınan kahvaltı sonrası 1434'te kurulan Kamboçya'nın başkenti, Fransız koloni zamanından pek çok kalıntının bulunduğu Phnom Penh'i gezmeye başlıyoruz. Silver Pagoda, Khmer mimarisinin en güzel örneklerinden Kraliyet Sarayı, 1917 yılında Fransızlar tarafından yapılan Ulusal Müze gezilerimizin ardından lokal bir restoranda öğle yemeği sonrasında ''Russian Market'' Rus Marketinde alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

9. GÜN CHAU DOC - SA DEC

Sabah gemimizde alınan kahvaltı sonrası Vietnam'a geçiş için sınırda işlemlerin tamamlanmasından sonra Kamboçya Vietnam arasında sınır olan Chau Doc'a varış. 300 yıl önce Vietnam'ın bir parçası olan Chau Doc'dan bir botla Cham kasabasına giidiyoruz ve oradan araçlarla Vietnamlılar için çok önemli olan hac bölgesini ziyaret ediyoruz. Gemimize dönüp Sa Dec'e doğru yolculuk. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

10. GÜN SA DEC - CAİ BE

Sabah gemimizde alınan kahvaltı sonrası koloni döneminden kalan konakların bulunduğu Sa Dec'de gezintiye çıkıyoruz. Yerel market, çocukluk yıllarını Sa Dec'de geçiren ünlü Fransız yazar Marguerite Duras'ın sevgilisi Huynh Thuy Le'nin evi gezileri ardından gemimize dönüş öğle yemeği ve meyve bahçelerinin arasından Cai Be'ye doğru yolculuk. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

11. GÜN MY THO - HO CHİ MİNH CİTY (SAYGON)

Sabah gemimizde alınan erken kahvaltı sonrası küçük botlarla yakında ki adaları ziyaret ediyoruz. Sebze ve meyve bahçeleri, muz, mango, hindistan cevizi ağaçları, küçük kanallardan geçip içlerinde en büyük ada olan Thoi Son'da egzotik meyveleri tadma ve ballı çay içmek için mola verdikten sonra gemimize dönüş Ho Chi Minh City'e hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

12. GÜN HO CHİ MİNH CİTY

Sabah gemimizde alınan kahvaltı sonrası, Saygon Şehir Turu'nda Yeniden Birleşme Sarayı, Notre Dame Katedrali vePosta İdaresi, Vietnam'ın yakın tarihine daha detaylı bir bakışiçin Savaş Müzesi gezilecektir. Sonrasında serbest zaman dileyenmisafirlerimiz Ben Tahn Market veya ünlü Dong Khoi caddesinde alışveriş yapıp,cafe ve restoranlarda vakit geçirebilirler. Gala yemeği ve geceleme gemimizde.

13. GÜN HO CHİ MİNH CİTY - İSTANBUL

Sabah gemimizde alınan kahvaltı sonrası check out işlemlerimizi yapıp gemimizden ayrılıyoruz. Havaalanına transfer ve Türk Havayollarının TK 170 sefer sayılı uçağı ile 18:05'de İstanbul'a hareket. Geceleme uçakta.

14. GÜN ISTANBUL

Yerel saat ile 05:50'de İstanbul'a varış ve gezimizin sonu.
 Tur Programını Yazdır

dostur e-bülten’e üye olun,
indirim ve fırsatlardan anında haberiniz olsun

E-Posta ve SMS yoluyla kampanyalardan haberdar olmak istiyorum. Gizlilik İlkeleri ve Üyelik sözleşmesini okudum. ONAYLIYORUM


9597

%100
Güvenli Alışveriş