Irrawaddy Nehri Turu - Yurtdışı Turları | Dostur

Irrawaddy Nehri Turu

 • Türk Havayolları ile İstanbul-Bangkok / Singapur - İstanbul arasıekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yangon'da 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Gemide 10 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Gemide Kabinlerde Ücretsiz Su 
 • Gemide aktiviteler ve yerel gösteriler
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar
 • Havaalanı Vergileri
 • Zorunlu Türsab Seyahat Sigortası
 • Grup Sayısı 20 Kişi Olması Durumunda Türkçe Rehberlik 
 • Programda Belirtilen Tüm Transferler • Liman Vergileri
 • Gemide Alınan İçecekler
 • Bahşiş (Günlük 10 €)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı 
 • Vize Ücreti (Myanmar Hükümeti tüm pasaport tiplerine vizeuygulamaktadır. E-Vize uygulaması dahilide gerekli belgeler ise; (4.8 cm X 3.8cm) ebatlarında vesikalık resmin scan edilmiş hali (aynı zamanda ülke girişindebu resmin 2 adet kopyasını yanınızda bulundurmanız gerekmektedir), Pasaportunresimli sayfasının scan edilmiş hali.)
 • Seyahat Sigortası

1. GÜN İSTANBUL - YANGON

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar teminali Dostur kontuarı önünde uçak kalkış saatinden 2 saat önce buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 68 sefer sayılı uçağı ile Bangkok’a saat 01:55’de hareket. Saat 14:50’de varış ve Bangkok Havayollarının 703 sefer sayılı uçağı ile 16:45’de Yangon'a hareket.Yerel saat ile 17:35’de varış ve otele transfer. Geceleme otelde.

2. GÜN YANGON

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Yangon şehir turu.  Görülecek yerler arasında;  2500 yıllık geçmişi ve üzerinde 4350 adet elmas bulunan 11 ton ağırlığındaki büyüleyici Sule Pagodası, Kandawgyi gölü, el yapımı ürünleri bulabileceğiniz Bogyoke Aung San pazarı, Chaukhtautgyi Pagodası, Myanmar'ın en kutsal ve ünlü pagodası olan Shwedagon PagodasıTurumuzun ardından otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GÜN PRAY

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Pyay' de bulunan gemimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. GÜN THAYETMYO

Sabah gemide alınan kahvaltı sonrası 1855 yılındaki savaşta Burma Hükümdarlığı ile BritanyaBurma'sı arasında sınır olmuş Thayetmyo'da 18.yy adayanan, çok iyi derecede korunmuş koloni evlerini, en eski golf sahasını (1885), kapalı çarşıyı görme imkanı bulacağız. Aynı zamanda bu kasaba, 1.Dünya savaşı sırasında Osmanlı askerlerinin Birleşik Krallık askeri birliklerine esir düşerek o dönemin sömürgesi olan Burma ile tanınan Myanmar'a sevk edilen 12000 kadar Osmanlı İmparatorluğuna bağlı asker arasında, yıllar süren esaret döneminde çıkan salgın hastalıklar, ağır çalışma ve esaret şartları altında ölen 1500 askerden 222'sinin gömülü bulunduğu anıt mezar olan ''Thayet Myo TürkŞehitliği'' ni bulunmaktadır.  Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. GÜN MAGWE

Sabah gemide alınan kahvaltı sonrası Anglo-Birmanyabüyük savaşına sahne olmuş Minhla kasabasınıziyaret ediyoruz. Bu ziyaret sırasında; küçük yerel tekneler ile, İtalyanmühendislerin İngiliz kuvvetlerini Bruma'dan uzak tutmak için inşaa ettikleriGwechaung ve Minhla Kaleleri görülecek yerlerarasındadır. Daha sonra özel aracımız ile Magwe'ye hareket ediyoruz. Burada; binlercealtın kaplı tuğla ile inşaa edilmiş muhteşem Myathalun Pagodasınıziyaret edebileceksiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.    

6. GÜN SALE

Sabah gemide alınan kahvaltı sonrası Tikeağacından yapılmış yaklaşık 50 manastırı bünyesinde barındıran Salay kasabasını ziyaret ediyoruz. Buziyaret esnasında; 1882 yılında yapılıp günümüzekadar en iyi korunmuş, bölgedeki en eski ahşap manastırı olan YokesonekyaungManastırı,Myanmar'ın en büyük Buda heykelinin bulunduğu Man Pagodası’nı da görülecekyerler arasında. Akşam yemeği ve geceleme gemide. 

7. GÜN PAGAN

Sabah gemide alınan kahvaltı sonrası  Thantkyi dağı üzerindeki ThantkyiPagodası nı ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası gemimize dönüşve muhteşem manzaralar eşliğinde Asya'nın en iyi korunmuşarkeolojik bölgesi ve açık hava müzesi Bagan'ahareket. Varışımız ile birlikte düzenleyeceğimiz Bagan turunda; EskiBurma'nın ruhani merkezi ve bölgedeki yaklaşık 2200 tapınak ve pagoda ile ünkazanmış bu arkeolojik alandaki en önemli tapınaklardan biri olan AnandaTapınağı ve tamamenaltın ile kaplanmış Shwezigon Pagodası görülecek yerlerarasındadır. Akşam yemeği ve geceleme gemide. 

8. GÜN BAGAN

Sabah gemide alınan kahvaltı sonrası  muhteşem manzaralar görebileceğiniz Popa dağına özel araçlar ile çıkıyoruz.Bölgedeki inanışa göre aynı zamanda bir Hac yeri kabul edilen bu dağın zirvesinden muhteşem panoramik manzara sizlere unutulmaz bir Bagan manzarası sunacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.   

9. GÜN YANDABO

Sabah gemide alınan kahvaltı sonrası  1.Anglo-Birmanya savaşınınbitişini ilan eden, İngiliz ve Birmanya'lıların ateşkes imzaladıkları yer olanYandabo kasabasınavarıyoruz. Bu küçük kasabayı keşfetmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme gemide.   

10. GÜN INWA

Sabah gemide alınan kahvaltı sonrası Birmanya Krallığı'na 400 yıldan fazla başkentlik yapmış olan Inwa'yı geziyoruz. Mahaaungmyebonzan Manastırı, tik ağacından yapılmış Bargaya Manastırı gezileri sonrası gemimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.   

11. GÜN SAGAİNG - MİNGUN - MANDALAY

Sabah gemide alınan kahvaltı sonrası  yüzlerce manastırın bulunduğu Sagaing'i geziyoruz. Soonuponyashin,Kaunghmudaw ve Uminthonese Pagodası gezileri sonrasında Mingun'a hareket varışımızla  orjinali 152 metre olarak planlanan fakat tamamlanamayan Pathodawgyi Pagodasının kalıntıları, Myatheindan Pagodası, 101 ton ağırlığında dünyanın en geniş çanı olan efsanevi Mingun Çanı görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.   

12. GÜN MANDALAY

Sabah gemide alınan kahvaltı sonrası  adına film (Mandalay Yolu) bile yapılmış ünlü Mandalay'da yapacağımız tur esnasında; Bronzdan yapılan ama günümüzde altın kaplamaya dönüştürülen Mahamuni Buddha heykeli,Amarapura kıyısında Taungthaman gölü üzerine dünyanın en uzun tik ağacından yapılma, 150 yıllık U Bein köprüsü, zarif ağaç oymaları ile bezeli Shwenandaw Manastırı ve dünyanın en büyük kitabı diye adlandırılan, 729 büyük parça mermer üzerinde Budist kutsal metinleri bulunan, Kuthodaw Pagodası görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.   

13. GÜN MANDALAY - SİNGAPUR (UCAK)

Sabah gemide alınan kahvaltı sonrası  çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Belirtilen saatte havaalanına transfer ve Silkair Havayollarının 533 sefer sayılı uçağı ile Singapur'a saat 15:45'de hareket 20:50'de varış ve saat 22:00'da Türk Havayollarının TK55 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a hareket. Geceleme uçakta.

14. GÜN ISTANBUL

Sabah saat 06:40'da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.
 Tur Programını Yazdır

dostur e-bülten’e üye olun,
indirim ve fırsatlardan anında haberiniz olsun

E-Posta ve SMS yoluyla kampanyalardan haberdar olmak istiyorum. Gizlilik İlkeleri ve Üyelik sözleşmesini okudum. ONAYLIYORUM


9597

%100
Güvenli Alışveriş