Güney Hindistan Sri Lanka Turu - Yurtdışı Turları | Dostur

Güney Hindistan Sri Lanka Turu

 •          Qatar Havayolları Tarifeli Seferi ile İst (SabihaGökçen) -Doha-Cochin / Colombo-Doha-İst (Sabiha Gökçen) Arası Ekonomi Sınıf UçakBileti
 •          Havalimanı Vergileri
 •          4 ve 5 Yıldızlı Otellerde 10 Gece Konaklama
 •          Kahvaltılar ve Akşam Yemekleri
 •          House Boat’ta Öğle Yemeği
 •          Cochin – Colombo Arası Dış Hat Uçak Ekonomi SınıfUçak Bileti
 •          Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve ŞehirTurları
 •          Seyahat Güvence Paketi Sigorta Poliçesi
 •          Rehberlik Hizmetleri


 • Hindistan Vize ve ServisBedeli 
 • Sri Lanka Vize Ücreti 
 • Yurtdışı ÇıkışVergisi (15 TL)
 • Programda Belirtilmeyen Tüm Turlar ve Giriş Ücretleri
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
 • Extra Turlar -  Harcamalar
 • Bahşişler (YerelRehber, Şoförler, Restaurant Bahşişleri İçin Kişi Başı 50 € Tur BaşındaToplanmaktadır. Katılım Zorunludur )

1. GÜN İSTANBUL COCHİN

Saat 19.00 da Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Qatar Havayolları Kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra saat 21.15 de QR 0242 sefer sayılı uçağı ile  Doha'ya  hareket. 01:30’da varış.  Saat 02:55 de QR 0514 sefer sayılı uçak ile Cochin’hareket .Gece uçak yolculuğu. 

2. GÜN COCHİN

Sabah saat 09:40’da Kerala’nın deniz ticaret merkezi olan Cochin’e varış. Varışın ardından otelimize yerleşme vedinlenme için serbest zaman. Öğleden sonra Cochin şehir turu. Görülecek yerlerarasında; Cochi Limanı, Cochin sembolü haline gelmiş Çin Balık Ağı, Hollanda Sarayı, 400 yıl önce inşaa edilmiş Musevi Sinagogu, Hindistan’daki ilk Avrupa kilisesi olan St.Francis Kilisesi, Portekizlilertarafından yapılan Mattancherry Sarayı ,Hollanda Sarayı gezileri sonrasıbaharat çarşısı ve alışveriş için serbest zaman. Akşam Kathakali Dans Şovunu seyrettikten sonra otelimize dönüş. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. 

3. GÜN PERİYAR

·        Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Periyar’a hareket (198 kmyaklaşık  5 saat).Varışımızın ardındanPeriyar Ulusal Parkında tekne turu . Kuş sesleri arasında sakin sessiz birtekne turu bizleri bekliyor. Gezimizin ardından baharat tarlalarını görmeyegidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. GÜN BOAT HOUSE

1.     Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Pallathurty’e transfer(160 km yaklaşık 4/5 saat). Baharat plantasyon turu.  Geleneksel organik methodlarla yetiştirelen baharatları görme imkanı. Nedumudy’e varışımızda Kettuvalama gidip gecemizi geçireceğimiz turumuzun en enteresan kısmı olan tekne evlere yerleşiyoruz. Tekne turumuzda St. Mary Kilisesi, Hindu Tapınağı gezisi yapacağız. Akşam güneşi batırıp sabah güneşin doğuşunu seyretme imkanı. Akşam yemeği ve konaklama teknemizde. 

5. GÜN COLOMBO

1.    Sabah otelimizde alınan erken kahvaltı sonrası saat 06:00’da Cochin’e hareket. Yaklaşık 2 saat sürecek yolcuğumuzun ardından havaalanına transfer ve yerel havayolu ile 09:25 te Chennai’ye hareket saat 11:05’te varış ve aktarma ile 12:45’te Colombo’ya hareket. 14:05’te varışımızın ardından bizleri bekleyen aracımız ile Colombo şehir turu.  Göreceğimiz yerler arasında Liman, Hindu Tapınağı, Hollanda Kilisesi, Davatagaha Camii, Botanik Bahçeşi, Müze.Gezilerimizin ardından Pettah’da alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜN PİNNAWALA - KANDY

Sabah otelimizdealınan kahvaltı sonrası yaklaşık 1,5 saat mesafede olan Pinnawala’yahareket.  Buarada Fil Yetimhanesi gezisi.Dünyanın en iyi Fil yetimhanesinde , bebek ve hasta fillerin nasıl bakıldığınaşahit olacağız. Çok etkileneceğimiz bu gezimizi ardından yaklaşık 33 km 1 saatmesafede olan Sri Lanka’nın dağlarla çevrili en güzel şehri Kandy’ye hareket. Buddha’nındişine ev sahipliği yaptığı söylenilen Temple of Tooth gezisi yaptıktan sonraotelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GÜN BENTOTA

Sabah otelimizdealınan kahvaltı sonrası Botanik Bahçesi turu. 300 den fazla orkide çeşidi,palmiye ağaçları, baharatlar, şifalı bitkiler görme imkanı. Turumuzun sonunda180 km mesafede olan Bentota’ya hareket. Varışımızın ardından otele yerleşmedeniz ve güneş faydalanma için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. GÜN GALLE - COLOMBO

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası yumuşak kumsalları olan Balapitiya’ya hareket. Burda nehir safarisi için Madhu Ganga ya varış. Yapacağımız safaride yüzlerce farklı kuş çeşidini görme imkanı . Turumuzdan sonra Galle ye hareket. Burada 1663 yılından kalma Hollanda Limanı ve içindeki eski binaları, Müze,Kiliseyi göreceğiz. Turumzun sonunda Colombo’ya transfer ve akşam yemeği için serbest zaman. Belirtilen saatte buluşma ve havaalanına transfer.

9. GÜN DOHA - İSTANBUL

Qatar Havayollarının QR 0669 tarifeli seferi ile saat 03:25'de İstanbul'a hareket.Yerel saat 06:00'da Doha'ya varış ve QR 0243 sefer sayılı uçak ile 07:15'de İstanbul'a hareket 11:55'de İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış ve turumuzun sonu.
 Tur Programını Yazdır

dostur e-bülten’e üye olun,
indirim ve fırsatlardan anında haberiniz olsun

E-Posta ve SMS yoluyla kampanyalardan haberdar olmak istiyorum. Gizlilik İlkeleri ve Üyelik sözleşmesini okudum. ONAYLIYORUM


9597

%100
Güvenli Alışveriş