Güney Afrika Turu - Yurtdışı Turları | Dostur

Güney Afrika Turu

 • Türk HavayollarıTarifeli Seferi İle İstanbul – Cape Town ve Johannesburg – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Cape Town - Johannesburgarası iç hat uçak bileti
 • Cape Town (3) – Sun City(2) – Johannesburg (1) gece oda kahvaltı konaklama
 • Havaalanı – Otel -  Havaalanı transferleri
 • Programda belirtilentüm panoramik şehir turları
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Alan Vergileri
 • Zorunlu SeyahatSigortası

 • Yurtdışı Çıkış HarcıBedeli (15 TL)
 • Öğle ve AkşamYemekleri ve Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
 • Ekstra Turlar
 • Ekstra Harcamalar
 • Bahşiş

*Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

* Dostur, organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir veya diğer acentalar ile birleştirebilr. Tur iptali 20 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir yada tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.

*Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir. Dostur, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Dostur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

* Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazı otellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatak genellikle kanepe yada açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart bir yatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır (0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).

* Tur programlarında belirtilen ekstra turlar için minimum katılımcı sayıları gerekmektedir. Bu sayılar yerel operatör yada rehber tarafından düzenlenecek olan turun maliyetlerine göre belirlenmektedir. Gerekli sayılara ulaşılamaması durumunda rehber ekstra turu (ları) iptal etme ve gerçekleştirmeme hakkına acente adına sahiptir.

* Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller) uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda havayolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler havayolu kuralları dahilindedir.

* Tur kalkışı öncesi itibarı ile misafirlerimiz operasyonumuz tarafından bilgilendirme formu vasıtası ile turun tüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar / Rehber Bilgisi vb.) katılımcıya bildirir. Bilgilendirme formları kendisine yollanan katılımcı tarafından imzalanarak geri gönderilmelidir. Geri gönderilmediği durumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacak sıkıntılardan Dostur sorumlu tutulamayacaktır.


Önemli not: Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

1. GÜN İSTANBUL - CAPE TOWN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali danışma önünde saat 00:05'de buluşma. Saat 01:45'de Türk Havayolları TK 044 sefer sayılı uçağı ile Cape Town'a hareket. Saat 13:00'da varışın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Cape Town şehir turu. Görülecek yerler arasında; Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Jan Van Reibeck Heykeli, Hükümet Konağı, Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo Kaap bölgesi, Afrika'nın en ünlü mücevherat atölyesi. Gezilerimizin ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2. GÜN CAPE TOWN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile extra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Ümit Burnu Gezisi. Bu turumuzda fokların yaşadığı Houtbay Adası, Chapmans Tepeleri, Atlantik ve Hint Okyanuslarının birleştiği nokta olan Ümit Burnu'nu görüp okyanus kenarında yerel bir restaurantta öğle yemeğimizi yedikten sonra otelimize dönüş.Geceleme otelimizde. 

(Yetişkin: 150 $ / Çocuk 3-12 yaş : 120 $)

3. GÜN CAPE TOWN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile extra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek Gezisi. Bu turumuzda Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikte ki tepesine teleferikler ile çıkıp eşsiz manzarayı seyrediyoruz. Sonrasında Stellenbosh bölgesinde yerel bir restaurantta öğle yemeğimizi alıp tarihi dükkanlarında alışveriş için serbest zaman ardından Fransız Hugenoutlar'ın kurmuş olduğu Franschoek Kasabası gezisi ve otelimize dönüş.Geceleme otelimizde. 

(Yetişkin: 150 $ / Çocuk 3-12 yaş : 120 $)

Not: Bu turumuz hava şartları uygunsa yapılacaktır.

4. GÜN CAPE TOWN - JOHANNESBURG - LESEDİ KÖYÜ - SUN CİTY

Sabah otelde alınankahvaltı sonrası havaalanına transfer. Yerel havayolları ile ülkenin en kalabalık şehri olan eski başkent Johannesburg’a 2 saatlik uçuşun ardından varış ve bizleri bekleyen otobüsümüz ile Afrika’nın Vegas’ı olan palmiyeleri, suni gölleri, sunidenizleri, lux otelleriyle  ünlü SunCity’e hareket. Yol güzergahında arzu eden misafirlerimiz ile extra düzenlenecek olan Lesedi Kültürel Köyü TuruBu tema köyde; Güney Afrika bozkırlarında yaşayan kabilelerin gelenekleri ve yaşam tarzları hakkında gösteriler izleyip yaşam alanlarını gezebiliriz. Zulu’ların savaş mızrakları ve samimi kulübeleri,Xhosa’ların mükemmel örülmüş çatıları ve kendilerine özgü beyaz battaniyeleri, Pedi kabilesinin ritmik davul ve ıslıkları, Basotho’ların koni şeklindeki kasketleri, kalın ve renkli battaniyeleri, Nbedele’lerin rengarenk evleri görülecekler arasında. Barbekü alacağımız öğle yemeğimizin ardından kabilelere özgü eşyaların bulunduğu mağazadan alışveriş fırsatımız da olacak. Gezimiz sonrasında Sun City'de ki otelimizevarış. Geceleme otelimizde. 

(Yetişkin: 90 $ / Çocuk 3-12 yaş : 70 $)

5. GÜN SUN CİTY - PİLANESBERG SAFARİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Sun City'nin havuzlarından, kumarhanelerinden, suni plajından istifade etmek için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile extra düzenlenecek olan Pilanesberg Safari Turu. Bu turumuzda; sabah çok erken saatte 4x4 safari araçları ile volkanik oluşumlu dağların arasında vahşi hayvanları doğal ortamlarında görme şansı. Big Five denilen aslan,leopar,fil,buffalo ve gergedanı,bunların dışında antilop, impala, zürafa, 350 kuş türü ve 65 çeşit sürüngenin bulunduğu ulusal parkta unutulmaz bir deneyim yaşama fırsatı. Turumuz sonunda otele dönüş. Geceleme otelimizde.

(Yetişkin: 100 $ / Çocuk 3-12 yaş : 75 $)

6. GÜN SUN CİTY - JOHANNESBURG

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Johannesburg’a hareket.Varışın ardından şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Houghton, Mandela Evi, Mandela Köprüsü, Newtown,  Rosebank, Sandton görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile extra düzenlenecek olan dünyanın en çok ilgi çeken yerlerinden biri olan Aslan Parkı Turu. 4x4 araçlarla aslanların arasından geçip, yavru aslanlara ve zürafalara dokunma imkanı.Turlarımız sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

(Yetişkin: 60 $ / Çocuk 3-12 yaş : 45 $)

7. GÜN JOHANNESBURG - İSTANBUL

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Pretoria Turu. Güney Afrika'nın idari başkenti olan Pretoria'da Başkanın Ofisi, Paul Kruger, Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik Binası, 9 metre yükseklikte  Nelson Mandela Heykeli panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Turlarımız sonunda havaalanına transfer ve Türk Havayollarının TK 039 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a saat 19:30'da hareket. Geceleme uçakta.

(Yetişkin: 70 $ / Çocuk 3-12 yaş : 55 $)

8. GÜN İSTANBUL

Saat 05:05'de İstanbul'a varış ve başka bir turumuzda buluşmak dileği ile turumuzun sonu. 
 Tur Programını Yazdır

CAPE TOWN 

Güney Afrika’nın Atlantik Okyanusu kıyısındaki Cape Town,Johannesburg ve Durban’ın ardından ülkenin üçüncü önemli kentidir. Afrika’nınAvrupa kıtasına en uzak noktasında bulunan bu kente 1488 yılında ilk gelenAvrupalı kâşif Portekizli Bartelemeu Dias oldu. Kent ardından uzun süre İngilizsömürgesi olarak yaşadı. Cape Town adını ev sahipliği yaptığı dünyaca ünlü ÜmitBurnu’ndan alır. Dias bu burnu ilk keşfettiğinde adı “Fırtınalar Burnu”ydu.Dias, Portekiz Kralı II. Joao’nun emriyle doğuya gidecek yeni bir su yolubulmakla görevlendirilmişti. Dias bu yolu bulduğunu Kral’a bildirince, Joaoburnun ismini Ümit olarak değiştirdi. Cape Town’un bir diğer adı da “AnaKent”tir. Bunun nedeni de, kentin Güney Afrika’da kurulan ilk kolonyal yerleşimolması. Günümüzde Cape Town doğası, iklimi ve gelişmiş altyapısıyla Afrikakıtasının en popüler turizm destinasyonlarından biri. Cape Town, 2010 DünyaFutbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapan kentlerden biri.Yeni yılla başlayan ve ocak ayında devam eden, dans ve müzik eşliğinde sokakyürüyüşlerinin yapıldığı kentin en büyük festivali Minstrel, mutlaka görülmesigereken kültür ve eğlence aktivitelerinin başında geliyor. Mart ayı sonunda da Cape Town Caz Festivali start alıyor.Bo Kaap, Distict Six, Güney Afrika Maritime gibi müzeleri ve Artscape, Armchair, Baxter gibi performans merkezlerinde de hemülke tarihini hem de modern sanat performanslarını izleyebilirsiniz. Uzun süre İngiliz sömürüsü olduğu için kriket en fazla sevilen spor.

CapeTown mutfağında yiyeceğiniz hemen her yemek oldukça lüks sayılır. Denizürünlerini mutlaka deneyin. Çünkü Cape Town’da balık tutmak bir yaşam biçimi. Kent,aynı zamanda bölgenin en önemli meyve üretim merkezlerinden. Yerel meyvelerimutlaka tadın. Yeni Dünya şarapçılığının merkezlerinden olan Cape Town’da pekçok yemek ve şarap turu düzenleniyor.

Cape Town mutfağının her tür örneğini VictoriaAlfred Waterfront  bölgesinde bulabilirsiniz. Buradaki restoranlar birazpahalı olduğu için, alternatif olarak Long Street bölgesine gidebilirsiniz.

Kent çok turistik olduğundan, yerel mutfaktadünyanın pek çok bölgesinden izler bulmak mümkün. Genel olarak Malay ve Hintetkisindeki yerel mutfağı belli restoranlarda tadabilirsiniz. Hintyemeklerinden Bukharai, Tai mutfağından Cape Malay’ın tadına mutlaka bakın.Türk mutfağının temsilcisi olan Anatoli ve TASCA, uzaklarda Türk damak tadınıarayanlara tavsiye edilir.

Alışverişiçin oldukça fazla seçeneğiniz var. Öncelikle dünyanın en önemli altınmadenlerinin Güney Afrika’da olduğunu hatırlatmak gerek. Bu yüzden mücevheriçin mutlaka zaman ve bütçe ayırın. Afrika yerel kültürüyle şekillenmiş pek çokorijinal tasarım bulabilirsiniz. Victoria Alfred Waterfront   turistikhediyelik eşyaların ve birçok butiğin bulunduğu en önemli merkez. Her pazarGreen Point stadyumunun yanında kurulan pazarda çok daha uygun fiyatlı ürünlerbulabilirsiniz. Buna benzer birçok yerde bulunan pazarlarda yöre halkınınyapmış olduğu heykeller, oyma işi tahta ürünler, el işi deri malzemeler ve camyapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz. Kent merkezine 15 dakika mesafedeki, tematik park,alışveriş merkezi, iş yeri ve konutlardan oluşan modern bölge Century City ve125.000 metrekarelik alanıyla Afrika’nın en büyük alışveriş merkezi Canal Walkda uğramanız gereken yerler arasında.


JOHANNESBURG

Güney Afrika’daki Gauteng eyaletinin başkenti Johannesburg, ülkeninde başkenti sanılır. Oysa Güney Afrika’nın başkenti, Johannesburg’a 50kilometre mesafedeki Pretoria kentidir. Johannesburg, Güney Afrika’nın enkalabalık ve büyük kentiyken; Kahire ve Lagos’un ardından da tüm Afrikakıtasının en kalabalık üçüncü kenti unvanını taşır. Johannesburg’da 1998 yılındabulunan 3.3 milyon yaşındaki iskelet, bugüne kadar dünya üzerinde bulunmuş enyaşlı insan türü iskeleti. Bu yüzden kentin tarihinin insanlık tarihiyle yaşıtolduğu söylenebilir. Kentteki modern yerleşim ise 1886 yılında buraya altınçıkarmak için gelenler tarafından kurulan çadırlarla başlamıştır. Uzun süreİngiliz hâkimiyetinde kalan kentte, Güney Afrika’nın ilk siyahi lideri NelsonMandela da uzun zaman yaşadı. Bugün Johannesburg Afrika’nın en yoğunhavalimanıyla, kıtanın uluslararası kentlerinin başında gelmektedir. Kent, 2010Dünya Futbol Şampiyonası’nın ev sahiplerinden biri olacak.Kentin kültür hayatının merkezinde çok çeşitlikonularda koleksiyonlar sunan müzeler bulunuyor. Güney Afrika tarihi üzerinebirçok eserin bulunduğu, en fazla turist çeken müze Nelson Mandela’nın adınıtaşıyor. Afrika’nın 20. yüzyıl tarihini izleyebileceğiniz Apertheid Müzesi veSoweto’daki Hector Pieterson Müzesi de önemli kültür alanlarından. 15 farklısergi alanı ve heykel bahçesiyle Johannesburg Art Gallery, en önemli modernsanat merkezi. Market Theatre da gösteri performanslarının merkezi.

Johannesburgmutfağında, özellikle Malay kültürünün etkisi görülür. Bu yemeklerden Samoosa(Üçgen şeklinde, yağda kızartılmış pay), Bobotie (Yumurta soslu ve baharatlıet), Chakalaka (Bir tür baharatlı salata) mutlaka tadına bakılması gerekenler.Fordsburg bölgesi pek çok Hint ve Malay restoranına ev sahipliği yapıyor. Johannesburg’ta Grenside, parkhurstve Parktown gibi dünya mutfağını da tadabileceğiniz önemli restoranlar bulunuyor.Melville kentin en eski restoranı. Saxon Hotel, kentin en büyük ve ünlürestoranlarının birini barındırıyor. Mandela da burada vakit geçiriyor.Mezzaluna restoran da çok lezzetli Akdeniz mutfağı örnekleri sunuyor. İçindemodern mağazalar barındıran Johannesburg’un en büyük alışveriş merkezi SandtonCity'den istediğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Eastgate, Westgate,Northgate, Cresta ve Rosebank da diğer alış merkezleri. Kente sekiz kilometre uzaklıktakiJohannesburg Taze Ürünler Pazarı, yerel yiyecekleri bulabileceğiniz bir halkpazarı. Kendi türünde Afrika’nın en büyüğü olan pazara kıtanın dört biryanından mallar geliyor ve haftanın altı günü tüketiciye ulaşıyor.  Johannesburg Afrika el sanatlarınınde merkezi. Kent merkezi ve civarında bu ürünleri bulabileceğiniz pek çok pazarvar. Rosebank Flea pazarında her pazar, Afrikalı kadınlar ve erkekler kendiyaptıkları el işlerini satıyorlar. Yine Bruma, Market Theatre ve Panoramapazarlarında da çok ucuz ürünler bulabilirsiniz. Kentin en eski pazarıMai Mai’de, birçok hastalığa çare olduğu söylenen şifalı bitkiler satılıyor. dostur e-bülten’e üye olun,
indirim ve fırsatlardan anında haberiniz olsun

E-Posta ve SMS yoluyla kampanyalardan haberdar olmak istiyorum. Gizlilik İlkeleri ve Üyelik sözleşmesini okudum. ONAYLIYORUM


9597

%100
Güvenli Alışveriş