Eskişehir Odunpazarı Turu - Kültür Turları | Dostur

Eskişehir Odunpazarı Turu

 • 4* Otelde 1 Gece Konaklama
 • 1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı ve 1 Set Menü Akşam Yemeği
 • Lux Araçlar İle Ulaşım (Kişi Sayısına Göre 18 - 27 kişilik araçlar veya Otobüs ile)
 • Porsuk Çayı Tekne Turu ( Tekne Turu Porsuk Nehri Akışı Çok Fazla Olduğu Günlerde Yapılamayabilir. Bu durumda Dostur Tekne Turunu Gerçekleştiremez ve Yapılamayan Turdan İade Söz konusu değildir.)
 • Araçta İkramlar
 • Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Kişisel Harcamalar
 • Yemeklerde Alınan İçecekler ve Set Menü Dışında ki İstekler
 • Programda Dahil Olmayan Turlar
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
 • Bahşiş (20 TL)

1. GÜN İSTANBUL - ESKİŞEHİR

Belirtilen Kalkış noktalarından, belirtilen saatlerde hareketle yaklaşık 4 saat lik yolculukla Eskişehir'e ulaşıyoruz. İlk olarak Porsuk Çayı (Adalar, Çarşı) Porsuk çayında tekne turu sonrasında Balmumu Heykel Müzesini geziyoruz. burada tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 160 kişinin balmumu heykeli yer almaktadır. Ardından sahiliyle, havuzlarıyla, kafeleri ile adından söz ettiren Kent Parkı ziyaret ediyoruz. Son olarak günün yorgunluğunu Haller Gençlik merkezinde çayımızı, kahvemizi yudumlarken atıyoruz. Gezilerin ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Eğlenmek isteyen misafirlerimizle rehberimizin eşliğinde Doktorlar Caddesine gidiyoruz. (Ekstra)  

Sabah KahvaltıBozüyük Mola Tesisleri (ekstra)

Öğle Yemeği: Eskişehir'de  Restaurant Set Menu Toyga Çorba, Balaban Köfte, Salata (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama: 4 yıldızlı Otelde Konaklama

Rota: İstanbul – Eskişehir (320 km) Şehir içi gezileri (30 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 350 Km

Otele Tahmini Giriş Saati: 18.00
2. GÜN ODUNPAZARI - İSTANBUL

Sabah otelde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrası Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkına gidiyoruz. Burada keşif için serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda  Masal Şatosunun, Korsan Gemisinin, Nuh'un Gemisinin keşfediyor ve Göletin etrafında gezi yapıyoruz. Buradan ayrılarak 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazar'ına ulaşıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminde hissedeceğiz. Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğraf çektikten sonra Atlıhan da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lületaşı yapım atölyelerini görüyor ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz.  Dünya’da tek olan Lületaşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan), 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevihane’sini ziyaret ediyoruz. Odunpazarı sokaklarında gezmek ve fotoğraf çekmek için için serbest zaman veriyoruz. Ardından Eskişehir’i kuş bakışı seyredebileceğimiz, güzel fotoğraflar çekebileceğimiz Şelale Park’a gidiyoruz. Son olarak Türkiye’mizin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Arabasını görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. ve akşam saatlerinde İstanbul'a varış ve bir sonraki turumuzda buluşmak üzere sizlerden ayrılış. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği:  Kırım Restoranda Çiğ Börek + Ayran  (Ekstra)

Akşam Yemeği: Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Rota: Eskişehir – Odunpazarı (3 km) Eskişehir – İstanbul (320 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 323 Km   

Toplam Tur Mesafesi: 673 Km

İstanbul’a Tahmini Varış Saati: 22.00

 Tur Programını Yazdır

dostur e-bülten’e üye olun,
indirim ve fırsatlardan anında haberiniz olsun

E-Posta ve SMS yoluyla kampanyalardan haberdar olmak istiyorum. Gizlilik İlkeleri ve Üyelik sözleşmesini okudum. ONAYLIYORUM


9597

%100
Güvenli Alışveriş