Edirne Günübirlik Turu - Kültür Turları | Dostur

Edirne Turu Günübirlik

  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  • Öğle Yemeği Edirne Ciğer tava + İçecek
  • Dostur Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  • Dostur Seyahat Sigortası Paketi
  • Kişisel Harcamalarınız
  • Müze Ören Yeri Girişleri

1. GÜN EDİRNE

Belirtilen kalkış noktalarından, belirtilen saatlerde hareketle yaklaşık 3 saat’lik yolculukla Edirne'ye ulaşıyoruz.  

Osmanlı İmparatorluğu’nun camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın yoğun bir şekilde hissedildiği sınır kenti, eski başkent Edirne’de II. Balkan Savaşları sırasında savunmada kullanılan askeri mimari örneği Bucuk Tepe Kıyık Tabyası, Şükrü Paşa Anıtı, Balkan Savaşı Müzesi, Sırp Sındığı Savaşı Müzesi ilk gezi noktalarımız olacak.

Ardından Saray İçi, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Kanuni Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne saray kalıntıları (Saray-ı Cedide-i Amire) gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Babüssade, Saray Mutfakları, Cihan Nüma Kasrı, Kum Kasrı, Hamam, Balkan Şehitliği, 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülü kazanan II. Beyazid Külliyesi ve Sağlık Müzesi gezilerinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz.

24 Temmuz 1923 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk topraklarına katılan, Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarih yoluyla bağlanan Karaağaç gezimizi tamamladıktan sonra, Tarihi Meriç Köprüsü (Mecidiye Köprüsü), Lozan Anıtı, Tren İstasyonu, Tunca Ekmekçizade Ahmet Paşa Köprüsü gezilerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında kır kahvesinde çay molası veriyoruz. Buradaki molamızın ardından Edirne şehir merkezine dönerek, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii), Bedesten ve Mimar Sinan‘ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerimizi tamamlıyoruz. Yunanistan’dan alışveriş amaçlı gelen turistlerin uğrak noktalarından Ali Paşa Kapalı Çarşısı’nı geziyoruz. Günün sonunda Edirne’nin ünlü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunlarından almak için serbest zaman ve alışveriş molası veriyoruz. Makedonya Saat Kulesi ve serbest zaman sonrası İstanbul’a olan dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

Akşam saatlerinde istanbul'a varış ve bir sonraki turumuzda buluşmak üzere sizlerden ayrılış. 

 

Öğle Yemeği: Edirne Ciğer Tava + İçecek  (Tur Ücretine Dahildir)

Mola Tesisleri: Silivri Dinlenme Tesisleri

Rota: İstanbul – Edirne - İstanbul  (240 km) Şehir içi gezileri toplamı (40 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 520 Km

İstanbul’a Varış Saati:21.00 (Trafik Yoğunluk halleri dahil edilmeden tahmini varış saatidir.)

 Tur Programını Yazdır

dostur e-bülten’e üye olun,
indirim ve fırsatlardan anında haberiniz olsun

E-Posta ve SMS yoluyla kampanyalardan haberdar olmak istiyorum. Gizlilik İlkeleri ve Üyelik sözleşmesini okudum. ONAYLIYORUM


9597

%100
Güvenli Alışveriş