Costa Pacifica İle Batı Akdeniz Turu - Yurtdışı Turları | Dostur

Costa Pacifica İle Batı Akdeniz

TÜRK Hava Yollarıile İstanbul - ROMA – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti.

 Tercih edilen kabintipinde tur süresince tam pansiyon konaklama.

Özel araç ile  Havalimanı - Cruise Limanı -  Havalimanı transfer.

Grup 25 kişi olmasıhalinde Türkçe rehberlik hizmeti.

 Gemideki sabah,öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.

Gemide her gece içinözel olarak hazırlanmış eğlence ve şovlar.

Kahvaltıda çay kahveikramı, açık büfede bulunan otomatlardan alınan tüm içecekler.

Havalimanı ve limanvergileri (340€)

Gemide alınacak bütün alkollü ve alkolsüziçecekler

Gemi veya rehberiniz tarafından düzenlenenekstra turlar

Fiyatlara dahil olarak belirtilen servislerin dışında kalan her türlü servis,harcama ve hizmetler (kuru temizleme, doktor, telefon, internet, vs)

Gemi personel servis ücreti

Schengen vizesi 120 €. Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Yurtdışı çıkış fonu 15 TL

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ  15 € (Vizereddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile turakatılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasınısağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vizenedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %22muafiyet uygulanmaktadır, vize reddi durumunda % 25 muafiyet uygulanmaktadır. Bununlabirlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadarbirçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı3000 euro ile sınırlıdır.

1. GÜN İSTANBUL - ROMA - CRUİSE

Sabiha Gökçen  havalimanı Dış hatlar terminali saat 07:00'da buluşmamızın ardından PC 533 sefer sayılı uçak ile saat 09:30'da Roma'ya hareket ediyoruz. Roma'ya yerel saat ile saat 10:15'de varışımızın ardından Civitavecchia'ya gemimize transfer, check in işlemleri, kabinlere yerleşme ve gemimizin hareketi saat 18:00.

2. GÜN SAVONA (GENOVA - PORTOFİNO)

Savona varışsaat 08:00  Arzu eden misafirlerimizrehberlerinin düzenleyeceği ekstra Cenova & Portofino turunakatılabilirler. Limanımız Savona'dan otobüsümüzle hareketle varacağımız komşuliman kenti Genova, bir zamanlar aralarında İstanbul’un da bulunduğu Akdenizcoğrafyasına hükmetmiş önemli bir denizci Krallığın başkentidir. San Lorenzokatedrali, Dükler Sarayı ve Kristof Kolomb’un evi göreceğimiz önemli noktalar.İkinci bölümde, Genova’dan 1 saat mesafede yer alan, şarkılara konu olmuş, aşıkolanların kasabası Portofino’ ya gidiyoruz. Deniz kıyısındaki bu huzurlukasabada vereceğimiz serbest zamanın ardından gemimize dönüyoruz. Geminin hareketi saat 17:00.

3. GÜN MARSİLYA

Marsilya varışsaat 08:00 Arzu eden misafirlerimizrehberlerinin düzenleyeceği ekstra turakatılabilirler. Bu günkü turumuzda rehberimizle buluştuktan sonra ilk önceMarsilya’ya 40 dakika mesafede bulunan Aix en Provence’a gideceğiz. Romanesk öncephesi ve üstü kapalı kemerli yolu ile XII. Yüzyıldan kalma meşhur St.Saviour’s Katedrali ile başlayacak. Daha sora şehrin eski bölgesindeyapacağımız keyifli yürüyüş sırasında burada bulunan antik hanları ve 17. Yy’daKardinal Mazarino’nun kardeşi tarafından tasarlanmış olan Mazarino semtinigöreceksiniz. Kısa bize molanın ardından önemli bir denizcilik şehri olanMarsilya’ya geride döneceğiz. İlk olarak yüksek bir tepenin üzerinde bulunan“Notre Dame de la Garde Kathedrali”ni ziyaret ederek başlayacağız. Bu ziyaretardından Longchamps Çeşmesi, Saint Charles tren garı, eski şehir, Hotel deVille ve yat limanı bölgesi görülecek yerlerden bazıları. Daha sonra şehirmerkezinde serbest vaktimizin ardından gemimize döneceğiz.Geminin hareketi saat 17:00.

4. GÜN BARSELONA

Barselona varışsaat 08:00 Arzu eden misafirlerimizrehberlerinin düzenleyeceği ekstra turakatılabilirler. Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’dakişehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. LaRambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, BarcelonetaPlajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin birsokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri SagradaFamilia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıpmanzara fotoğrafları çekeceğiz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimizegeri döneceğiz. Geminin hareketisaat 18:00.

5. GÜN VALENCİA

Valencia saat 08.00'da varış. Kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Valencia şehir turuna katılabilirler. Bu turumuzda muazzam mimar Santiago Calatrava’nın yaratmış olduğu Sanat ve Bilim şehrine gideceğiz. Kurumuş nehir yatağı üzerine kurulmuş olan ve modern müzelerin, tiyatro ve opera binalarının bulunduğu park alanı görülecektir Daha sonra otobüs ile yapacağımız tur sırasında La Lonja, El Cid,Katedral, Micalet ve Bakire Meydanı ziyaret edilecek. Ardından Şehir merkezinde yapacağımız yürüyüş turu ve serbest zaman ardından gemiye geri dönüş. Gemimizin hareketi saat 18.00

6. GÜN DENİZDE

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzdegemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık vekapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir.İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarınıdeneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerdenfaydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor.

7. GÜN CAGLİARİ

Cagliari varışsaat 08:00. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ektra tura katılabilirler Yarım günlük bugezimizde otobüsle ve yürüyerek şehrin merkezindeki önemli yapıları görüp kısabir alışveriş molası yapıyoruz. Otobüsümüze binip şehrin en önemli diniyapılarından Bonaria Basilica’da kısa bir mola veriyoruz. Daha sonrakidurağımız olan Monte Urpino ise panaromik olarak şehrin ve kendilerine yuvaolarak bu toprakları seçen pembe flamingoların fotoğraflarının çekilebildiği hoşbir noktadır. Gemimizin hareketisaat 17:00

8. GÜN ROMA - İSTANBUL

Civitavecchia, Roma varış saat 08:00 Check-outişlemlerimizin ardından gemiden ayrılıyoruz. Bizi bekleyen araçlarımızile Roma havaalanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizinardından PC 1224 sefer sayılı Pegasus Yolları uçağı ile saat 14:45' de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:35 de İstanbul'a varış.Turumuzun sonu

 Tur Programını Yazdır

Costa Pacifica tümkabinlerinde standart olarak: Kabine özel banyo, saç kurutma makinası, uydutelevizyonu, çalışma masası, koltuk, kasa ve kıyafet dolabı bulunmaktadır.Günlük olarak oda düzenlemesi ve temizliğin aksatılmadan, istediğiniz andayapıldığı hizmet anlayışı ile Avrupa denizlerinde İtalyan Stili ile seyahatedin.


 

 

Program için ÇOK GİRİŞLİ SCHENGEN VİZESİgereklidir

TURIZM AMAÇLI SCHENGEN VİZESİ BAŞVURULARI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

·        Pasaport (Son 10 yıldaalınmış ve ziyaret bitiş tarihinden en az 3 ay daha geçerli olan pasaport aslı.Varsa eski pasaportlar, eğer eski pasaportlar kayıp ise ve kişinin daha öncedenalınmış Schengen, İngiltere ve Amerika vizesi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği)

.   Başvurusahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu ve İlgili Makama veyaİlgili Konsolosluğa başlıklı dilekçe

·        Pasaportunkimlik bilgileri sayfası ile son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen, İngiltereve Amerika vizeleri sayfalarının fotokopileri

·        Son6 ay içerisinde çekilmiş objektife direk bakan, yüz hatlarının tamamının açıkçaayırt edilmesini sağlayacak (kulaklar görünecek şekilde) arka fonu beyaz 2 adetfotoğraf. Teslim edilen fotoğraflar daha önceki pasaportlarda veya 6 aydanönceki vizelerde kullanılmış olmamalı. Kapalı bayanlar için saç bonesi uygungörülmektedir.

·        EvliOlan Yolculardan Evlenme Cüzdan Fotokopisi ya da bu bilgileri içeren NüfusKayıt Örneği

·        TümSchengen ülkeleri için geçerli ayakta, yatarak bütün tedavi masrafları vehastalık,vefat halinde ülkeye dönüş masraflarını da kapsayan minimum 30.000 €teminatlı seyahat sigortası. Yabancı vatandaşlar için eğer ikametleri varsa 99ile başlayan kimlik numaraları; Türkiye’de oturumları yoksa pasaport numaralarısigorta poliçesinde yer alması gerekmektedir.

·        Öngörülengidiş dönüş tarihlerinde uçak rezervasyonları ya da diğer ulaşım araçlarınailişkin diğer kanıtlayıcı belgeler

·        Öngörülengidiş dönüş tarihlerinde otel rezervasyonları ya da seyahat planına ilişkindiğer kanıtlayıcı belgeler

·        Seyahatmasraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler :

*Tapu, Araç Ruhsatı

*Son 3 aylık hesaphareketlerini gösterir güncel banka hesap dökümü (bankadan kaşeli ve ıslakimzalı) ya da orijinal ve güncel banka hesap cüzdanı Son 3 yıl içerisindealınmış ve 30 gün kalış süresi olmayan yolculardan 6 aylık döküm istenmektedir.Her durumda Konsolosluk bankadan alınmış dökümün imzasını atan yetkilininyetkilerini içeren imza sirküleri fotokopisini istemektedir.

*Düzenli gelirgösteren belgeler: Son 3 ayın maaş bordroları (imzalı ve kaşeli olması gerekli)

Kişi öğrenci veyaçalışmıyorsa noter onaylı taahhütname sunulmalı ve orjinali gerekmektedir.Taahhütü veren kişinin son 3 aylık imzalı kaşeli banka hesap dökümü veiçerisinde belli miktarda bakiyenin bulunması gerekmektedir.

İlave Olarak AşağıdaBelirtilen Evraklar

A –Başvuru SahibiÇalışan İse;

·        İşverenmektubu ve/veya izin onayı (imzalı kaşeli)

·        SGKişe giriş bildirgesi ve güncel SGK hizmet dökümü

B –Başvuru SahibiŞirket Sahibi İse;

·        Şirketantetli kağıdına yazılı dilekçe

·        Bağkurdökümü

·        VergiLevhası fotokopisi – son dönem-

·        Faaliyetbelgesi fotokopisi (son 3 ay ilk kez Schengen alacaklar için orjinali)

·        TicaretSicil Gazetesi fotokopisi

·        İmzaSirküleri

C –Devlet DairesindeÇalışanlar ( Resmi Kurum Memur) İse;

·        İmzayetkilisi tarafından imzalanmış gidiş amacını ve tarihlerini belirten ıslakimzalı dilekçe

·        Bağlıbulunduğu kurumdan görev yazısı

·        Resmikurum görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi

·        Bağlıbulunduğu kurum hizmet dökümü

D –Emekli İse;

·        Emeklimaaşını gösterir belge imzalı kaşeli

E –Öğrenci İse;

·     ÖğrenciBelgesi (orijinal veya e devlet şifresi ile sistemden alınmış barkodlu öğrencibelgesi)

· Seyahatmasraflarının kimin tarafından karşılanacağını gösteren noter onaylıtaahhütname ve karşılayacak kişinin son 3 aylık ıslak imzalı ve bankadan kaşeliorijinal banka hesapları

·    Başvurusahibi reşit değilse yalnız veya sadece 1 ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahatediyorsa ki anne baba boşanmış olup vekaleti beraberinde giden ebeveyn de olsadahi gitmeyen ebeveyninden noter tasdikli muvafakatname gerekmektedir.Ebeveynler birlikte gidiyorsa çocuk adına doldurulan başvuru formunda anne vebabanın ıslak imzası zorunludur.

·   Ebeveynlerininpasaportuna kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar, kendi adlarına pasaportalmaları gerekmektedir. 

NOT: TÜMKONSOLOSLUKLAR PARMAK İZİ UYGULAMASINA MİSAFİRLERİMİZ GELMEK ZORUNDADIR. (DAHAÖNCE PARMAK İZİ VEREN YOLCULAR HARİÇ) TÜM MİSAFİRLERİMİZİN TAM VUKUATLI NÜFUSKAYIT ÖRNEĞİ ALMASI GEREKİR)

* Yurt dışıgezilerine katılabilmek için en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde)ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde Dostur,aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlarüzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için,tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerinegetirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda Dostur konsolosluk ve tüketiciarasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yolgösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali yadavizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluktarafından iade edilmez.*T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecekmisafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise;pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabuledilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşlarıgerçekleştirilemeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşilpasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi en az 6 aylık olmakzorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramışpasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ilesorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C.vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaporttaolması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.*18 yaşından küçükmisafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biriile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memuruncaanne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan;18yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyetgöstermelerini tavsiye ederiz.

 Vize Bilgilerini Yazdır

dostur e-bülten’e üye olun,
indirim ve fırsatlardan anında haberiniz olsun

E-Posta ve SMS yoluyla kampanyalardan haberdar olmak istiyorum. Gizlilik İlkeleri ve Üyelik sözleşmesini okudum. ONAYLIYORUM


9597

%100
Güvenli Alışveriş