Çin Yangzte Nehir Turu - Yurtdışı Turları | Dostur

Çin Yangzte Nehir Turu

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Shanghai /Pekin – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Shanghai, Xi'an ve Pekin'de Oda kahvaltı konaklama
 • Yangtze Nehri’nde Victoria nehir gemisinin Katarina,  Anna, Selina, Lianna, Jenna veya benzer kategoride bir nehir gemisindetam pansiyon esasına göre konaklama
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmeti (Grup sayısı 20 kişi olduğu takdirde)
 • Türsab Zorunlu seyahat sigortası

 • Çin vize ücreti ve servis bedeli (Kişi başı160 EUR)
 • Programda belirtilmeyenturlar
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Bahşişler (Kişi başı 75 EUR)

1. GÜN İSTANBUL - SHANGHAİ

Atatürk havalimanı dış hatlar terminali Dostur kontuarı önünde uçak kalkış saatinden 2 saat önce buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 26 sefer sayılı uçağı ile saat 01:20'de Shanghai'a hareket. Gece uçakta.

2. GÜN SHANGHAİ

Yerel saat ile 16:30'da Çin Halk Cumhuriyeti'nin en önemli liman kenti olan, Yangtze nehri deltasında kurulan Shanghai'a varış.Otelimize transfer akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GÜN SHANGHAİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasıHuang Nehri’nde tekne gezisi, Huang Pu ırmağı kıyısında bulunan Bund bölgesi, Yuyuan bahçesi ve tapınağı ve ünlü  Nanjing Caddesi’nde alışveriş imkanı. Akşam yemeği yerel bir restorantta. Geceleme otelimizde.

4. GÜN SHANGHAİ - YİCHANG

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası otelden ayrılıp havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Yichang'a hareket ve varışımızı takiben gemimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

5. GÜN YANGTZE (ÜÇ BOĞAZLAR)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Yangtze Nehri üzerinde olan Üç Boğaz Barajları Bölgesi'ni geziyoruz.Dünyanın en büyük hidroelektrik santrali olan Üç Boğaz Barajı,Yangtze Nehri üzerine kurulmuş  Yangtze'nin yukarı ve orta havzasında Qutang, Wu ve Xiling olmak üç farklıboğaz üzerine kurulduğu için bu ismi almıştır. Turumuzun devamında Üç Boğaz'dan birisi olan ve adını Üçİmparatorluk Dönemi'nden alan Xiling Boğazı'na devam ediyoruz. Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemimizde.

6. GÜN YANGTZE (WU VE QUTANG BOĞAZLARI)

Sabah gemide alınan kahvaltı sonrası  nehir koşullarına göre WushanDağları'nın arasındaki Goddess Stream (Tanrıça Nehri) veya Shennong Irmağı'nıgeziyoruz. Sonrasında Yangtze'nin ağaçlar ile kaplı dağların arasında kalan Wu ve Qutang  boğazlarınıgeçiyoruz. Öğle ve akşam yemeklerini gemide alıyoruz. Geceleme nehir gemimizde.

7. GÜN YANGTZE (SHİBAOZHAİ)

Sabah gemide alınan kahvaltı sonrası  nehir koşullarına göre “Yangtze’ninİncisi” olarak bilinen içinde ahşap pagoda bulunan Shibaozhai veya binlerce yıllık tarihi ile “Hayalet Şehir” Fengdu’yu geziyoruz.Fengdu, Çin tarihindeki bitmek tükenmek bilmeyen efsaneler içinde kendisine“Şeytan’ın Yaşadığı Yer” olarak yer almış ve hatta bu efsanelerden türeyensözlerde “Ruhlar cennete, şeytan ise Fengdu’ya gider” diye yer edinmiştir. MingShan Tepesi’nin yamacında kalan Fengdu, Ölüm Tanrı’sı Tianzi’ninevi olup, tepenin üst taraflarındaki tapınak da Tanrı Tianzi’ye adanmıştır. Öğle, akşam yemekleri ve geceleme nehir gemimizde.

8. GÜN CHONGQİNG - Xİ'AN

Sabah gemide alınan kahvaltı sonrası Chongqing'de gemiden ayrılarak şehir turumuzu yapıyoruz. Havalimanına transfer veyerel havayolu ile Xi'an'a hareket ediyoruz. Çin'in dört büyük tarihi başkentlerinden biri olan Xi'an İpekyol'ununda başlangıç noktasıdır. Xi'an aynı zamanda 20 yy.ın en önemli arkeolojik buluşlarından biri olan Terracotta Askerleri ile ünlüdür. Varışımız ile birlikte Xi'an'da Şehir Duvarları'nı gezmeye başlıyoruz. Ming Hanedanlığı'nın ilk imparatoru olan Zhu Yuanzhang, imparatorluğugüçlendirmek amacıyla eski Tang Hanedanlığından kalma bu şehrin duvarlarınıgüçlendirmiş ve yapımına bu şekilde devam etmiştir. Yerel bir restoranda alacağımız akşamyemeği sonrası otele geçiyoruz. Geceleme otelimizde.


9. GÜN Xİ'AN

Sabah otelde alınan kahvaltı UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeyer alan ve "İlklerin İmparatoru"olarak tarihe geçen Çin Hükümdarı Qin Shihuang'ın mezarında bulunan ölümsüz ordusununyer aldığı Toprak Askerler Müzesi'ni (Terra Cotta) ziyaret ediyoruz. Birbirlerinden farklıbinlerce yüzü, atları ve silah arabalarını görüyoruz. Boyları 183-195 cm arasında değişen 8000 asker, 520 at ile birlikte 130 savaşarabası,  150 süvari atı'nın yer aldığı kazı alanı 20. yüzyılda ortaya çıkarılan en önemli ve görkemli arkeolojik buluş. Gezimiz sonrası yerel birrestoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra ise Müslüman Mahallesi'negidiyoruz. Burada 4000 metrekarelik bir alana kurulmuş olan, Çin'deki en büyükcamii olan Büyük Camii ve sonrasında da Vahşi Kaz Pagodası ile meydanını ziyaretediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.

10. GÜN Xİ'AN - PEKİN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve yerel bir havayolu ile  Çin'inbaşkenti Pekin'e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Houhai Gölü kıyısında geleneksel ulaşım araçları olan çekçeklerile geziyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Panda Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret ediyor ve ardından alışveriş için serbest zaman. Belirtilen saat ve yerde rehber ile buluşma ve akşam yemeği için restoranta gidiyoruz. Geceleme otelimizde.

11. GÜN PEKİN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonras UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Çin'in enönemli simgelerinden sayılan ve uzaydan görülebilen tek yapı olan ve dünyanın enbüyük savunma duvarı olan Çin Seddi'ni ziyaret ediyoruz. Bu yapılanmanıntemelleri ilk olarak M.Ö 7.yy'da Vhu Krallığı tarafından Henan eyaletindeatılmıştır. Daha sonraki dönemlerde Hun, Tunguz ve Moğolların saldırılarıartmaya başlamış ve bu uygarlıkları fazlasıyla rahatsız etmiştir. Döneminimparatoru Qin Shin Huang, M.Ö 3. yüzyılda bu alanı boydan boya kapatmadüşüncesiyle aşılmaz duvarlar inşa ettirmeye başlamıştır. Tek bir imparatortarafından geliştirildiği ya da inşa ettirildiği söylenemez sürekli eklemelerlebu aşılmaz duvarlar sürekli yükselmiş ve uzamıştır. Son olarak Ming Hanedanıseddi onarmış ve savunma amaçlı kullanmıştır. Seddin tamamı günümüzde halihazırda bulunmamaktadır fakat yıkıntılarıyla birlikte 10.000 km uzunluğaulaştığı bilinmektedir. Duvarların yüksekliği 7-10 metre arasında değişir. Buduvarlar için 1.800.000 işçinin çalıştırıldığı söylenmektedir. Yerel birrestoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Ming Hanedanlığı'na ait 16 imparatormezarı bulunan İmparator Mezarları Bölgesi'ni ziyaret ediyor, örf ve adetlerinyaşatıldığı bu ülkeye bir kez daha hayran kalıyoruz. Mezarın ana giriş ve anmatörenlerinin yapıldığı God Road ziyareti sonrasında yorgunluğumuzu atmak üzereÇin ayak masajını denemek için Çin ecza geleneğinin yaşatılmaya devam edildiğiMedicine Shop Tong Ren Tang'ı ziyaret ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımızakşam yemeği sonrası otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

12. GÜN PEKİN - İSTANBUL

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası tüm dünyayı ayağa kaldıranprotestolar ile zihinlerimize kazınmış olan, 'Ulusun Kapısı' TiananmenMeydanı'nı ziyaret ediyoruz. 500 yıl boyunca Çin Hanedanlığı'nın 24 imparatorun yaşadığı imparatorluk sarayı YasakŞehir'i geziyoruz. Adını 500 yıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasındanalmış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi'nin 1911 yılında ülkedenatılmasından sonra kullanılmamıştır. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizialdıktan sonra Yazlık Saray gezimizi yapıyor ve akabinde Wangfujing Caddesi ileher kalitede ürün bulabileceğimiz inci yapım atölyelerini ziyaret ediyoruz. Yerelbir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası havaalanına transfer ve Türk Havayollarının TK 21 sefer sayılı uçağı ile saat 00:10'da İstanbul'a hareket. Geceleme uçakta.

13. GÜN İSTANBUL

Sabah saat 05:25'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.
 Tur Programını Yazdır

dostur e-bülten’e üye olun,
indirim ve fırsatlardan anında haberiniz olsun

E-Posta ve SMS yoluyla kampanyalardan haberdar olmak istiyorum. Gizlilik İlkeleri ve Üyelik sözleşmesini okudum. ONAYLIYORUM


9597

%100
Güvenli Alışveriş